Zajęcia języka angielskiego z native speakerem są fantastyczną opcją dla tych, którzy chcą nauczyć się mówić biegle w tym języku. Sprawdź jak na takie lekcje się przygotować i jak one wyglądają.

Bootcamp Mission Possible pozwoli Ci w końcu mówić po angielsku!

Chcesz mówić po angielsku biegle i bez kompleksów? Szukasz kursu, który pozwoli Ci rozwinąć skrzydła i przestać bać się konwersacji? Bootcamp Mission Possible jest dla Ciebie! Kliknij tutaj i umów się na bezpłatną konsultację!

W OK English uczymy osoby dorosłe mówić po angielsku bez skrępowania. Na samym początku uczyłam sama i było to dla moich uczniów wystarczające. Z czasem jednak, kiedy robili oni coraz większe postępy i zaczynali się do mnie przyzwyczajać, chciałam ich wyrwać nieco ze strefy komfortu. Znalazłam więc native speakerów, którzy przeprowadzali z nimi co jakiś czas zajęcia. Metoda ta sprawdziła się doskonale i dzisiaj w OK English oferujemy treningi konwersacji z native speakerem dla osób od poziomu A2.

Dzięki treningom nasi uczniowie zwalczają blokadę językową i pracują nad swoją biegłością. Uczą się tego, co w języku jest najważniejsze – komunikacji z drugą osobą.

Skoro tutaj trafiłeś, to być może szukasz lekcji angielskiego z native speakerem, a może jeszcze nie wiesz którego nauczyciela wybrać – polskiego lektora, czy native’a. Mam nadzieję, że ten post Ci pomoże w podjęciu decyzji.

Dlaczego zajęcia z nativem?

Zajęcia z nativem mogą być bardzo dobrym sposobem na naukę języka, szczególnie jeżeli chcesz nauczyć się mówić po angielsku.

W czasie lekcji nie masz możliwości posługiwanie się polskim, nie jesteś w stanie wytłumaczyć swoich myśli w ojczystym języku. Musisz posłużyć się tym, co już wiesz, aby przekazać to, co chcesz. W taki sposób ćwiczysz biegłość.

Biegłe porozumiewanie się nie polega na posługiwaniu się wyszukanymi słowami i idealną gramatyką. Wprost przeciwnie. Jest to umiejętność wyrażania opinii, komunikowania się przy użyciu prostych słów, które już znamy. Właśnie to między innymi rozwijają zajęcia z native speakerem.

Oprócz tego, takie lekcje mają bardzo wiele zalet. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, kliknij tutaj, aby przeczytać o pozostałych plusach lekcji z nativem.

Jak wyglądają zajęcia online z native speakerem?

Po pierwsze, zajęcia online tak na dobrą sprawę nie różnią się niczym od zajęć stacjonarnych. Powiedziałabym, że mają sporo dodatkowych zalet – można w nich uczestniczyć w każdym miejscu, nie trzeba tracić czasu na dojazdy, a do tego (w czasach koronawirusa) chronią Ciebie i Twoje zdrowie.

Czytaj więcej o zaletach zajęć online.

W OK English zajęcia prowadzone są przez Skype. Narzędzie to daje bardzo wiele możliwości. Nauczyciel może podzielić się z Tobą ekranem, abyś widział zdjęcia, tekst lub obejrzał film. Jeżeli masz problemy ze zrozumieniem, nauczyciel korzysta z tej funkcji i pisze notatki w Google Documents. Często także używa funkcji chat, gdzie zapisuje notatki z zajęć.

Te narzędzia są niezwykle ważne w nauce online. Jeżeli masz problem ze zrozumieniem, tekst na pewno Ci pomoże. Dla osób na niższych poziomach jest to szczególnie ważne, gdyż widząc tekst mogą od razu przyzwyczaić się do czytania i brzmienia słów, które są na ekranie. W ostateczności też, kiedy naprawdę trudno zrozumieć nauczyciela, tekst można skopiować i wrzucić w Google Translate.

Dobry nauczyciel, który ma doświadczenie w pracy z osobami, których pierwszym językiem nie jest angielski, wie z jakimi trudnościami zmagają się jego uczniowie na każdym poziomie. Jest to dla niego zrozumiałe, że trzeba mówić powoli i wyraźnie i że czasami do lekcji potrzebne są obrazki, filmy, gry i inne materiały, które pozwolą na rozluźnienie atmosfery i na wzajemne zrozumienie.

W OK English oferujemy treningi angielskiej konwersacji, które dopasowane są do Ciebie, Twojego poziomu i celów językowych. Na zajęcia przychodzisz, aby mówić i używać języka. Nawet jeżeli nie jesteś na wyższym poziomie, nasi nauczyciele potrafią przygotować zajęcia w taki sposób, aby skłonić Cię do mówienia.
Na początku lekcji poznajesz słownictwo, zwroty, gramatykę, a zaraz potem starasz się wykorzystać poznaną wiedzę w zdaniach i wypowiedzi. Nauczyciel mówi do Ciebie powoli i zrozumiale.

Osoby na wyższych poziomach mają oczywiście nieco ułatwione zadanie. Dla nich jednak również przygotowujemy materiały, na podstawie których uczą się tego, co jest im faktycznie potrzebne do płynniejszej i pełniejszej wypowiedzi.

Najważniejsze, o czym musisz pamiętać to to, że zajęcia z nativem nie są takie straszne, jak myślisz. Po pierwszej lekcji przekonasz się, że nie ma się czego bać!

Zajęcia z native speakerem zawsze opierają się na konwersacji. Na każde zajęcia przychodzisz, aby porozmawiać na dany temat, wyrabiasz w sobie biegłość i szybkość w wypowiadaniu się, a przy okazji uczysz się czegoś nowego.

Jak przygotować się do zajęć z nativem?

Powiem szczerze, że nie jesteś w stanie do końca przygotować się do zajęć z nativem. Nie jesteś przecież w stanie przewidzieć jakie nauczyciel zada Ci pytanie, jakich słów użyje.

Twoja pierwsza lekcja może być nieco nerwowa. Jeżeli jesteś osobą, która stresuje się przed konwersacją po angielsku, zdarzy Ci się na pewno zapomnieć słowa, pomylić czasy lub zupełnie się zaciąć. Nastaw się na to, że jest to normalne. Nerwy powodują blokadę i przy pierwszych zajęcia będzie Ci się to zdarzać.

Daj sobie szansę. Z czasem przyzwyczaisz się do nauczyciela, a on do Ciebie. Twój lektor pozna Twoją osobowość, będzie wiedział na co Cię stać i dostosuje się do Ciebie i Twojego poziomu. A kiedy blokada i nerwy zniknął, nagle zobaczysz, że porozumiewasz się o wiele lepiej niż myślałeś!

Dobrze jest znaleźć sobie nauczyciela, który po zajęciach będzie wysyłał Ci materiały do przerobienia. Artykuły, filmy video, czy ćwiczenia gramatyczne pomogą Ci przygotować się do kolejnych zajęć, rozwinął Twój angielski i nauczą Cię nowych rzeczy.
W OK English przywiązujemy dużą wagę do tego, aby uczniowie robili także coś pomiędzy lekcjami. Ćwiczą więc angielski nie tylko na zajęciach. Praca domowa jest niezwykle ważnym dodatkiem do zajęć. Uważamy, że zmniejsza ona stres u uczniów, a także daje im więcej możliwości nauki.

Internet jest niezwykłą rzeczą, która pomaga w nauce i daje Ci dostęp do nauczycieli z całego świata. Pamiętaj, że istnieje naprawdę wiele narzędzi, których używają lektorzy, aby zajęcia były łatwe, lekkie i przyjemne, a tym samym, abyś uczył się nowych rzeczy.
Lekcje z nativem to wspaniała okazja do rozwoju Twoich umiejętności.

Obecnie w OK English prowadzimy zapisy na Bootcamp Mission Possible – intensywny, miesięczny kurs z native speakerem, który w miesiąc przełamie każdy strach i niepewność i rozkręci Twój angielski! Sprawdź naszą ofertę i umów się na bezpłatną konsultację!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.