Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że uniwersytety i szkoły oferują swoje kursy online, pomyślałam, że jest to na pewno jeden z najlepszych dowodów na to jak cudowna jest nowoczesna technologia i jak wiele daje nam możliwości. Dzisiaj dzięki niej możemy nauczyć się niemal wszystkiego, a nauka angielskiego przez internet to najczęściej wybierana metoda przez tych, którzy chcą poprawić swoją znajomość języka, lub którzy dopiero zaczynają się go uczyć.

1. Wygoda

Lekcje angielskiego przez internet teraz uczysz sie nie wychodzac z domu
Teraz możesz uczyć się nie wychodząc z domu.

Teraz nie musisz zakładać kurtki, ciężkich, zimowych butów, nakładać makijażu i jechać przez pół miasta na kurs. Nie musisz też siedzieć godzinami na niewygodnym krześle, myśląc tylko o tym, żeby zamienić je na wygodny fotelik w swoim pokoju.

Możesz założyć ciepłe kapcie, zrobić sobie filiżankę herbaty lub kawy i zasiąść wygodnie, w zaciszu swojego mieszkania, przed ekranem komputera. Możesz wyciągnąć się na kanapie, lub w swoim ulubionym fotelu, albo wziąć kocyk i lekcje zrobić w cieniu drzewa w pobliskim parku, jeżeli pogoda akurat dopisuje.

Każde miejsce jest dobre – najważniejsze, żebyś mógł się skupić i aby wkoło panowała dobra atmosfera do nauki.

2. Czas i elastyczność

Lekcje angielskiego przez internet doskonale rozwiazanie dla zabieganych
Lekcje angielskiego przez internet to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych.

Wielu z nas jest w ciągłym biegu. Dzieci, praca, dom, zakupy – skąd mamy znaleźć jeszcze czas na dojazdy na lekcje, odrabianie zadań domowych i dodatkowe wkuwanie regułek i zasad. Niektórzy z moich uczniów to zabiegani biznesmeni, którzy w trakcie lunchu znajdują cichy kąt i uczą się ze mną nowych słówek, jednocześnie konsumując kanapkę. Czasami zostają też po godzinach i kiedy wszyscy wychodzą z biura, oni włączają Skype i ćwiczą nowe zdania i zwroty.

Mamy, które opiekują się dziećmi i domem jak i te, które zawodowo pracują także mogą skorzystać z lekcji, kiedy ich pociechy drzemią lub kiedy na kuchence gotuje się obiad.

Dodatkowym atutem nauki angielskiego przez internet jest elastyczność. Jeżeli studiujesz i akurat jutro masz egzamin i nie możesz uczestniczyć w lekcji – nic prostszego. Zajęcia zawsze możesz przełożyć, lub skrócić.

Angielski przez internet to idealne rozwiązanie dla zabieganych.

3. Oszczędność

Oszczędzasz nie tylko czas, ale również pieniądze.

Wydaje się, że prywatne lekcje zawsze nieco więcej kosztują niż kurs w szkole językowej, czy kurs online. To prawda, że bardzo często za jakość i przywilej przebywania z nauczycielem sam na sam trzeba zapłacić ekstra. Plusem lekcji online jest to, że nie musimy wychodzić z domu, a więc nie płacisz za bilety komunikacji miejskiej, ani za paliwo, aby dojechać na kurs. W większości przypadków książki i ćwiczenia są również dostępne w internecie, a więc nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Ja swoim uczniom oferuję materiały, które stworzone zostały przeze mnie i które można łatwo ściągnąć i zachować dla siebie. Lekcje więc nie kryją w sobie dodatkowych kosztów.

4. Wszystko we własnym tempie

Lekcje angielskiego przez internet nauka we wlasnym tempie
Uczysz się w swoim własnym tempie.

Na standardowych kursach językowych studenci dobierani się według stopnia zaawansowania. Szkoły starają się układać program w taki sposób aby nikt nie zostawał w tyle i wszyscy uczyli się w tym samym tempie. Nie zawsze się to jednak sprawdza. Jedni przecież uczą się nieco szybciej, inni potrzebują więcej czasu na zrozumienie materiału. Nauka angielskiego przez internet różni się właśnie tym, że może ona przebiegać w tempie narzuconym przez ucznia. Nauczyciel jest tutaj po to aby upewnić się, że wszystko zrozumiałeś i możesz sprawnie posługiwać się nowo poznanymi słówkami i konstrukcjami zdań. Jeżeli jest ci nieco ciężej przyswoić sobie materiał, nauczyciel powinen zwolnić tempo i przerobić dane zagadnienie jeszcze raz tak abyś mógł sprawnie się nim posługiwać.

5. Koncentracja i pewność siebie

Lekcje angielskiego przez internet do not give up
Dzięki lekcjom online zyskasz pewność siebie.

Wiele osób uczących się przez internet, przyznaje, że łatwiej im jest się skupić i czują się o wiele pewniej kiedy lekcje odbywają się w ich domu, kiedy mogą być sami z nauczycielem. W czasie lekcji online nie przebywasz z innymi uczniami w jednej klasie i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że rozmowy i żarty innych pochłoną twoją uwagę.

Nabranie pewności siebie to również ważny aspekt nauki angielskiego. Jeżeli strach i zażenowanie powstrzymują cię przed używaniem języka to lekcje online powinny twoje obawy rozwiać. Prywatne zajęcia z doświadczonym nauczycielem pomogą ci w pokonaniu słabości i dadzą ci pewność siebie, która jest bardzo potrzebna przy sprawnym posługiwaniu się językiem obcym.

6. Materiały i program nauczania

Lekcje angielskiego przez internet ksiazki
Dzisiaj nie musisz wydawać pieniędzy na książki. Wszystko dostępne jest online.

Nauka angielskiego przez internet nie musi być nudna. Twój nauczyciel znajdzie dla ciebie w internecie wiele materiałów, które możecie wspólnie wykorzystać w czasie lekcji. Ponieważ wszystko jest ogólnie dostępne za darmo, w czasie lekcji (jak i poza nimi) możesz ćwiczyć wymowę, rozumienie ze słuchu oraz czytanie. Twój program nauczania nie musi opierać się na szkolnych podręcznikach. Możesz wspólnie z nauczycielem ustalić co chcesz osiągnąć i wybrać dla siebie najlepszą drogą i sposób nauki. Lekcje angielskiego online są nie tylko praktyczne, ale także niezwykle ekscytujące.

7. Technologia

lekcje angielskiego przez internet klawiatura komputera
Lekcje online to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych.

Dzisiejsza technologia pozwala ci nie tylko na uczestniczenie w lekcjach bez wychodzenia z domu, ale także daje ci dostęp do ogromnych zasobów materiałów i ćwiczeń, które pozwolą ci rozwinąć znajomość języka angielskiego. Możesz oglądać filmy, słuchać muzyki i czytać artykuły zupełnie za darmo.

Obecnie istnieją także metody na dzielenie się swoimi notatkami i pracą domową z nauczycielem, który będzie w stanie sprawdzić wszystko przed zajęciami i przygotować kolejną lekcję w oparciu o popełnione błędy.

Dla wielu moich uczniów bardzo przydatna jest możliwość nagrywania naszych zajęć i odtwarzania ich później. W ten sposób mogą oni ćwiczyć wymowę poza lekcjami jak i zweryfikować popełnione błędy.

Lekcje angielskiego przez internet to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Niezależnie od tego czy jesteś zabieganym beiznesmanem, pracującą mamą czy studentem, naukę języka możesz zacząć w każdym momencie, niezależnie od twojego stopnia zaawansowania. Dzięki lekcjom online nabierzesz pewności siebie, nauczysz się konwersacji i zdobędziesz potrzebną wiedzę aby sprawnie porozumiewać się językiem angielskim. Na co więc czekasz? Zacznij już dziś!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.