Seriale telewizyjne to świetny sposób na naukę języka angielskiego. Dzięki nim możemy nie tylko wspaniale się bawić, ale również poprawić swoje rozumienie ze słuchu i nauczyć się nowych wyrażeń i słów. Jeżeli używamy angielskich napisów podczas oglądania to także ćwiczymy kolejną z czterech ważnych umiejętności – czytanie.

Dzisiaj chciałabym wam przedstawić 6 seriali, które pomogą wam w nauce języka angielskiego. Są to programy, które oglądałam kiedy przeprowadziłam się do Anglii i starałam się otaczać tylko angielskim aby jak najszybciej nauczyć się płynnie mówić. Obecnie podczas moich zajęć przez Skype, także wykorzystuję niektóre z nich, w szczególności kiedy staram się przyzwyczaić swoich uczniów do mowy potocznej.

1. Friends

Faworyt numer jeden dla wielu, którzy kiedykolwiek próbowali uczyć się angielskiego dzięki telewizji. Historia szóstki przyjaciół, którzy mieszkają tuż obok siebie, do tej pory wielu zachwyca i bawi. Był do jeden z moich pierwszych seriali, które oglądałam w wersji oryginalnej. Polecam go każdemu, kto chciałby poprawić swój angielski w przyjemny i nie wymagający wysiłku sposób.

Wszystkie sezony Przyjaciół dostępne są na DVD.

2. That ’70s Show

Serial, który odkryłam stosunkowo niedawno i który skradł moje serce. W przeciągu dwóch tygodniu obejrzałam wszystkie części i prawie płakałam kiedy dotarłam do ostatniej. Oprócz świetnych żartów i gagów, dodatkowym atutem jest tutaj młody Ashton Kutcher, co na pewno zachęci niejedną panią do obejrzenia chociaż jednego odcinka.

3. Desperate Housewives

Czyli po polsku Gotowe na Wszystko. Nie jest to na pewno serial dla wszystkich. Osobiście bardzo mi się podobał i z zapartym tchem czekałam na kolejne odcinki. Polecam wszystkim, którzy lubią nieco bardziej kobiece seriale z lekką nutką tajemniczości i intrygi.

Serial dostępny jest na DVD.

4. Miss Marple

Coś dla fanów zagadek kryminalnych. Może nie jest to serial najnowocześniejszy, ale na pewno spodoba się tym, którzy chcieliby nauczyć się brytyjskiej wersji języka angielskiego i którzy zainteresowani są brytyjską kulturą.

Odcinki można obejrzeć w całości na YouTube.

5. The Fresh Prince of Bel-Air

Serial, dzięki któremu na wyżyny sławy wspiął się nikt inny jak Will Smith. Pomimo, że kręcony był w latach 80-tych, to do dzisiaj zachował swój urok i nadal bawi on miliony widzów na całym świecie. Jest to doskonały serial dla fanów aktora jak i dla tych, których interesuje amerykański slang.

6. The Big Bang Theory

Nie jest to na pewno serial dla początkujących. Ze względu na to, że bohaterowie to wysoce wykształceni naukowcy, bardzo często stosują w konwersacji język, który może być niezrozumiały dla tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę języka. Jest to na pewno dobra zabawa dla uczniów na poziomie zaawansowanym.

Serial dostępny jest na DVD. 

Warto wiedzieć:

  • W języku angielskim istnieje parę wyrażeń, oznaczających serial telewizyjny. “TV show” lub “TV series” oznaczają to po prostu serial.
  • “Sit com” to serial komediowy.
  • “Episode” oznacza odcinek.
  • “Season” to sezon, czyli seria odcinków, wyprodukowana na ten sam okres czasu.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.