Zajęcia z nativem mogą być naprawdę fantastyczną sprawą. Jest to Twój bezpośredni kontakt z żywym językiem, z kulturą. Wyrabia w Tobie zdolność myślenia w danym języku. Dowiedz się jakie są inne zalety zajęć języka angielskiego z native speakerem.

Wraz z rozwojem edukacji online mamy większe szanse na zajęcia 1:1 z native speakerem. Ofert jest naprawdę sporo. Często zastanawiamy się którego nauczyciela wybrać – lektora z Polski, czy native’a. Wiemy na czym mają polegać zajęcia angielskiego. Jakie więc zalety i korzyści wynikają z zajęć z nativem? Czy warto płacić więcej za takie lekcje i czy native nauczy nas szybciej niż Polak?

Jeżeli jesteś na etapie wyboru nauczyciela i chciałbyś dokładniej dowiedzieć się o zajęciach z native speakerem, to jesteś we właściwym miejscu. Dzisiaj rozwieję parę Twoich wątpliwości i pomogę Ci w wyborze odpowiedniego lektora.

Spełnij marzenia dzięki językowi angielskiemu! Jeżeli pragniesz podróżować, poznawać ludzi, zmienić pracę i nadal myślisz, że Twój angielski nie jest na tyle dobry, aby osiągnąć cele, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. 

Zgłoś się do OK English teraz i zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!

Kto to jest native speaker?

Native speaker to osoba pochodząca z kraju, gdzie pierwszym językiem, urzędowym, jest język, którego chcesz się uczyć. W OK English uczymy języka angielskiego, a więc mówimy tutaj o osobach z krajów anglojęzycznych.

Pamiętaj, że angielski jest także pierwszym językiem w krajach takich jak Południowa Afryka, Nigeria, Jamajka itd. A więc osoby z tych krajów będą również nativami jeżeli posługują się angielskim jako językiem pierwszym i głównym.

Zajrzyj do tego wpisu jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kto to jest native i dlaczego native nativowi nie jest równy.

Czy zajęcia z nativem są dla Ciebie?

Warto sobie odpowiedzieć na to pytanie jeżeli myślisz o podjęciu się takich lekcji.

Zajęcia z nativem nie są dla wszystkich. Jeżeli jesteś osobą początkującą lub zaczynasz od 0, będzie lepiej jeżeli skupisz się na zdobyciu podstaw z polskim nauczycielem.

Lekcje z nativem są na pewno dla tych, którzy osiągnęli przynajmniej poziom A2.

Więcej o tym czy takie zajęcia są dla Ciebie przeczytasz w tym wpisie.

Zalety zajęć z native speakerem

Lekcje z native speakerem mają naprawdę sporo zalet. Zobacz te, które są najważniejsze i które być może przekonają Cię do poszukania nauczyciela zza granicy.

Porozumiewasz się tylko po angielsku

Oczywista oczywistość, prawda? Ale o intensywności takich zajęć i ile faktycznie musisz mówić po angielsku przekonasz się dopiero jak podejmiesz się lekcji z native speakerem.

Tutaj nie będziesz miał możliwości zapytania 'a jak jest po angielsku….?’ Słowo, którego szukasz, musisz wyjaśnić i opisać prostymi słowami tak, aby native zrozumiał i mógł na nie odpowiedzieć. Twoim jedynym kołem ratunkowym jest Google Translate lub inny słownik internetowy, jeżeli Twój nauczyciel pozwoli Ci z niego korzystać.

Zajęcia z nativem to naprawdę intensywna praca w języku angielskim.

Wyrabiasz w sobie myślenie po angielsku

Wiele osób marzy, aby osiągnąć taką biegłość, by móc przestawić się z jednego języka na drugi. Ten poziom jest osiągalny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ćwiczysz, ćwiczysz i jeszcze raz ćwiczysz. Musisz bardzo dużo mówić, aby w końcu zacząć myśleć po angielsku.

W czasie zajęć z nativem porozumiewasz się tylko w języku obcym. Wyrażasz myśli, poglądy, uczucia. Nauczyciel wyjaśnia Ci także znaczenie słów i robi to po angielsku, a Twoim zadaniem jest zrozumienie i wyobrażenie sobie danego słowa jako rzeczy, uczucia lub czynności. Jest to świetne ćwiczenie na wyrobienie myślenia po angielsku, do którego z polskim lektorem często nie masz dostępu.

Masz kontakt z żywym językiem i kulturą

Angielski to nie tylko słówka, czy gramatyka. To także wiele innych rzeczy takich jak język ciała, dźwięki (czy zauważyłeś, że kiedy my się zacinamy podczas rozmowy mówimy yyy, a native mówi ummm?). Jeżeli chcesz brzmieć jak native, zajęcia z obcokrajowcem na pewno będą odpowiednie dla Ciebie.

W czasie takich lekcji uczysz się też slangu, potocznych wyrażeń i kulturowych ciekawostek. Jeżeli Twój polski nauczyciel nie mieszka w kraju anglojęzycznym, to nie jest w stanie być na bieżąco z nowinkami językowymi, czy kulturowymi. Tego nauczysz się tylko i wyłącznie od native’a.

Przełamujesz bariery

Tak, wiem, że się denerwujesz i wiem, że do tej pory przed zajęciami z nativem powstrzymywały Cię Twoje przekonania. Wiedz jednak, że są one najprawdopodobniej bezpodstawne. Jeżeli jesteś na poziomie A2 lub wyżej to nie ma tak naprawdę większych przeszkód i nie powinieneś powstrzymywać się od spróbowania takich lekcji.

Zajęcia z nativem mają to do siebie, że na początku będą dość straszne. Będziesz się denerwował, będziesz gubił słowa, jąkał się i zapominał zwrotów. Na kolejnej lekcji będzie lepiej. Po tygodniu odetchniesz z ulgą, a po miesiącu stwierdzisz, że native wcale nie jest straszny i spokojnie radzisz sobie z językiem.

Lekcje z nativem przełamią Twoje bariery i w końcu zaczniesz mówić po angielsku bez skrępowaniu i strachu!

Jest to kolejny krok do lepszego angielskiego

Być może trafiłeś na szklany sufit. Uczysz się już od paru lat, powoli tracisz motywację, nie widzisz postępów i brak Ci wyzwania. To jest właśnie ten moment, kiedy warto spróbować innej metody nauki i innego nauczyciela!

Z moimi uczniami bywa tak, że uczę ich przez 2-3 lata i powoli zaczynam zauważać, że zrobią większe postępy z native speakerem. Albo też przychodzi do mnie osoba z wysokim poziomem znajomości języka i czuję, że o wiele przydatniejsze zajęcia byłyby właśnie z kimś, kto nie mówi po Polsku. W tych przypadkach zawsze odsyłam ich do jednego z native speakerów. Uczniowie po paru miesiącach widzą znaczną różnicę. Robią o wiele szybciej postępy i w zupełności pozbywają się bariery językowej.

Czy przekonałam Cię do zajęć z nativem? Mam nadzieję, że tak! Nawet jeżeli nadal masz wątpliwości, warto spróbować paru godzin z takim nauczycielem i zobaczyć czy dane zajęcia są dla Ciebie. Nie spiesz się z decyzją. Poeksperymentuj i dokładnie przetestuj różnych lektorów. Kiedy już trafisz na zajęcia, które Ci się będą podobać, nikt i nic nie powstrzyma Cię od dotarcia na szczyt zaawansowania!

Chcesz mówić po angielsku biegle i bez skrępowania? Zapisz się na zajęcia angielskiej konwersacji z nativem w OK English! Wspieramy osoby, które przez angielski chcą spełniać marzenia o lepszym życiu. Jeżeli pragniesz zdobyć lepszą pracę, wyjechać za granicę lub zdobyć zagranicznych klientów, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!
Dowiedz się więcej!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.