Nauka angielskiego od native speaker’a: Zalety

2 lata temu

Zajęcia z nativem mogą być naprawdę fantastyczną sprawą. Jest to Twój bezpośredni kontakt z żywym językiem, z kulturą. Wyrabia w Tobie zdolność myślenia w danym języku. Dowiedz się jakie są inne zalety zajęć języka angielskiego z native speakerem.

Wraz z rozwojem edukacji online mamy większe szanse na zajęcia 1:1 z native speakerem. Ofert jest naprawdę sporo. Często zastanawiamy się którego nauczyciela wybrać – lektora z Polski, czy native’a. Wiemy na czym mają polegać zajęcia angielskiego. Jakie więc zalety i korzyści wynikają z zajęć z nativem? Czy warto płacić więcej za takie lekcje i czy native nauczy nas szybciej niż Polak?

Jeżeli jesteś na etapie wyboru nauczyciela i chciałbyś dokładniej dowiedzieć się o zajęciach z native speakerem, to jesteś we właściwym miejscu. Dzisiaj rozwieję parę Twoich wątpliwości i pomogę Ci w wyborze odpowiedniego lektora.

Spełnij marzenia dzięki językowi angielskiemu! Jeżeli pragniesz podróżować, poznawać ludzi, zmienić pracę i nadal myślisz, że Twój angielski nie jest na tyle dobry, aby osiągnąć cele, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. 

Zgłoś się do OK English teraz i zacznij zmieniać swoje życie na lepsze!

Kto to jest native speaker?

Native speaker to osoba pochodząca z kraju, gdzie pierwszym językiem, urzędowym, jest język, którego chcesz się uczyć. W OK English uczymy języka angielskiego, a więc mówimy tutaj o osobach z krajów anglojęzycznych.

Pamiętaj, że angielski jest także pierwszym językiem w krajach takich jak Południowa Afryka, Nigeria, Jamajka itd. A więc osoby z tych krajów będą również nativami jeżeli posługują się angielskim jako językiem pierwszym i głównym.

Zajrzyj do tego wpisu jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kto to jest native i dlaczego native nativowi nie jest równy.

Czy zajęcia z nativem są dla Ciebie?

Warto sobie odpowiedzieć na to pytanie jeżeli myślisz o podjęciu się takich lekcji.

Zajęcia z nativem nie są dla wszystkich. Jeżeli jesteś osobą początkującą lub zaczynasz od 0, będzie lepiej jeżeli skupisz się na zdobyciu podstaw z polskim nauczycielem.

Lekcje z nativem są na pewno dla tych, którzy osiągnęli przynajmniej poziom A2.

Więcej o tym czy takie zajęcia są dla Ciebie przeczytasz w tym wpisie.

Zalety zajęć z native speakerem

Lekcje z native speakerem mają naprawdę sporo zalet. Zobacz te, które są najważniejsze i które być może przekonają Cię do poszukania nauczyciela zza granicy.

Porozumiewasz się tylko po angielsku

Oczywista oczywistość, prawda? Ale o intensywności takich zajęć i ile faktycznie musisz mówić po angielsku przekonasz się dopiero jak podejmiesz się lekcji z native speakerem.

Tutaj nie będziesz miał możliwości zapytania ‘a jak jest po angielsku….?’ Słowo, którego szukasz, musisz wyjaśnić i opisać prostymi słowami tak, aby native zrozumiał i mógł na nie odpowiedzieć. Twoim jedynym kołem ratunkowym jest Google Translate lub inny słownik internetowy, jeżeli Twój nauczyciel pozwoli Ci z niego korzystać.

Zajęcia z nativem to naprawdę intensywna praca w języku angielskim.

Wyrabiasz w sobie myślenie po angielsku

Wiele osób marzy, aby osiągnąć taką biegłość, by móc przestawić się z jednego języka na drugi. Ten poziom jest osiągalny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ćwiczysz, ćwiczysz i jeszcze raz ćwiczysz. Musisz bardzo dużo mówić, aby w końcu zacząć myśleć po angielsku.

W czasie zajęć z nativem porozumiewasz się tylko w języku obcym. Wyrażasz myśli, poglądy, uczucia. Nauczyciel wyjaśnia Ci także znaczenie słów i robi to po angielsku, a Twoim zadaniem jest zrozumienie i wyobrażenie sobie danego słowa jako rzeczy, uczucia lub czynności. Jest to świetne ćwiczenie na wyrobienie myślenia po angielsku, do którego z polskim lektorem często nie masz dostępu.

Masz kontakt z żywym językiem i kulturą

Angielski to nie tylko słówka, czy gramatyka. To także wiele innych rzeczy takich jak język ciała, dźwięki (czy zauważyłeś, że kiedy my się zacinamy podczas rozmowy mówimy yyy, a native mówi ummm?). Jeżeli chcesz brzmieć jak native, zajęcia z obcokrajowcem na pewno będą odpowiednie dla Ciebie.

W czasie takich lekcji uczysz się też slangu, potocznych wyrażeń i kulturowych ciekawostek. Jeżeli Twój polski nauczyciel nie mieszka w kraju anglojęzycznym, to nie jest w stanie być na bieżąco z nowinkami językowymi, czy kulturowymi. Tego nauczysz się tylko i wyłącznie od native’a.

Przełamujesz bariery

Tak, wiem, że się denerwujesz i wiem, że do tej pory przed zajęciami z nativem powstrzymywały Cię Twoje przekonania. Wiedz jednak, że są one najprawdopodobniej bezpodstawne. Jeżeli jesteś na poziomie A2 lub wyżej to nie ma tak naprawdę większych przeszkód i nie powinieneś powstrzymywać się od spróbowania takich lekcji.

Zajęcia z nativem mają to do siebie, że na początku będą dość straszne. Będziesz się denerwował, będziesz gubił słowa, jąkał się i zapominał zwrotów. Na kolejnej lekcji będzie lepiej. Po tygodniu odetchniesz z ulgą, a po miesiącu stwierdzisz, że native wcale nie jest straszny i spokojnie radzisz sobie z językiem.

Lekcje z nativem przełamią Twoje bariery i w końcu zaczniesz mówić po angielsku bez skrępowaniu i strachu!

Jest to kolejny krok do lepszego angielskiego

Być może trafiłeś na szklany sufit. Uczysz się już od paru lat, powoli tracisz motywację, nie widzisz postępów i brak Ci wyzwania. To jest właśnie ten moment, kiedy warto spróbować innej metody nauki i innego nauczyciela!

Z moimi uczniami bywa tak, że uczę ich przez 2-3 lata i powoli zaczynam zauważać, że zrobią większe postępy z native speakerem. Albo też przychodzi do mnie osoba z wysokim poziomem znajomości języka i czuję, że o wiele przydatniejsze zajęcia byłyby właśnie z kimś, kto nie mówi po Polsku. W tych przypadkach zawsze odsyłam ich do jednego z native speakerów. Uczniowie po paru miesiącach widzą znaczną różnicę. Robią o wiele szybciej postępy i w zupełności pozbywają się bariery językowej.

Czy przekonałam Cię do zajęć z nativem? Mam nadzieję, że tak! Nawet jeżeli nadal masz wątpliwości, warto spróbować paru godzin z takim nauczycielem i zobaczyć czy dane zajęcia są dla Ciebie. Nie spiesz się z decyzją. Poeksperymentuj i dokładnie przetestuj różnych lektorów. Kiedy już trafisz na zajęcia, które Ci się będą podobać, nikt i nic nie powstrzyma Cię od dotarcia na szczyt zaawansowania!

Chcesz mówić po angielsku biegle i bez skrępowania? Zapisz się na zajęcia angielskiej konwersacji z nativem w OK English! Wspieramy osoby, które przez angielski chcą spełniać marzenia o lepszym życiu. Jeżeli pragniesz zdobyć lepszą pracę, wyjechać za granicę lub zdobyć zagranicznych klientów, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc!
Dowiedz się więcej!

Masz jeszcze jakieś pytania?

Umów się na rozmowę i porozmawiaj ze mną osobiście.