Nauka języka angielskiego z native speakerem to świetna sprawa. Może Ci naprawdę pomóc w przełamaniu barier i w spełnieniu marzeń o płynnej konwersacji po angielsku. Kiedy zastanawiasz się czy podjąć się takich zajęć, na pewno pojawią się pewne wątpliwości. W tym poście podam Ci parę faktów i prawd o nauce angielskiego z native speakerem. Mam nadzieję, że dzięki temu pomogę Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Native nativowi nie jest równy

Fakt, że ktoś jest native speakerem i jego pierwszym językiem jest język angielski nie czyni go ekspertem, ani też nauczycielem.

Obecnie na rynku jest sporo osób, które wykorzystują fakt pochodzenia z UK, czy USA i oferują lekcje języka angielskiego. Często jednak nie mają wykształcenia i doświadczenia. Niektórzy robią kursy TEFLa z nadzieją, że będą mogli pracować online. Szybko okazuje się, że spora cześć z nich po prostu nie udaje się do uczenia języka angielskiego.

Zanim podejmiesz się nauki z daną osobą, sprawdź odpowiednie kwalifikacje, oraz czy Twój przyszły nauczyciel/przyszła nauczycielka posiadają doświadczenie. Możesz spróbować paru lekcji i jeśli nie będą one spełniać Twoich oczekiwań, zmień lektora/lektorkę.

Native może nie być lepszy od polskiego lektora

To prawda – polscy lektorzy są super i naprawdę to, że ktoś urodził się w UK nie czyni go lepszym nauczycielem.

Spróbuj zajęć z nativem, jeśli np. szukasz kogoś, z kim możesz porozmawiać tylko i wyłącznie po angielsku, jesteś na wysokim poziomie lub potrzebujesz przełamać barierę językową.

Polskiego lektora polecam Ci jeśli jesteś osobą początkującą lub zaczynasz swoją przygodę z angielskim i jeszcze nie jesteś do końca przekonany/-przekonana jeśli chodzi o dobór lektora.

Z nativem nauczysz się mówić i zanurzysz się w języku

Native speaker nauczy Cię mówić bardzo szybko, bo z taką osobą nie możesz używać polskich słów i uciekać się do języka polskiego jeśli nie wiesz jak coś powiedzieć.

Na lekcjach z native speakerem posługujesz się tylko i wyłącznie angielskim, a to sprawia, że musisz mówić, a przy okazji przełamujesz barierę językową i nabierasz pewności siebie w mówieniu.

Tutaj proces osiągnięcia biegłości i płynności może być szybszy, gdyż przez cały czas jesteś zanurzony/zanurzona w języku angielskim. Mówisz po angielsku, a także wykonujesz pracę domową również po angielsku.

Lekcje z native speakerem mogą nie być dla Ciebie

Zanim uczeń/uczennia zapiszą się do nas na kurs przeprowadzam z nimi krótką konsultację, aby dowiedzieć się czy dadzą sobie radę na lekcjach z native speakerem.

Jeśli dana osoba nie potrafi się przedstawić i odpowiedzieć na parę pytań, to wiem, że to jeszcze nie czas na lekcje z nativem. Warto wtedy po prostu wynająć lektora z polski.

Na zajęcia do OKEnglish przyjmujemy osoby od poziomu A2, bo wtedy mamy pewność, że uczniowie będą rozumieć proste instrukcje i wyjaśnienia tematów, które będą przerabiać.

Lekcje z nativem są droższe

Zajęcia z native speakerem mogą być droższe od tych z polskim lektorem, nawet jeśli nauczyciele mają podobne wykształcenie. Jest to spowodowane tym, że nativi mieszkają w UK lub USA, gdzie koszty życia są wyższe.

Zajęcia z native speakerem mogą być fantastycznym uzupełnieniem Twoich zajęć z polskim lektorem lub wejściem na kolejny poziom nauki. Są to także na pewno lekcje, które pozwolą Ci na szybszy rozwój języka i przełamanie barier.
Polecam je na pewno osobom od poziomu A2, które chcą spróbować czegoś nowego i mieć kontakt z żywym, prawdziwmy językiem.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.