Czytanie książek po angielsku jest niezywkle ważnym aspektem w trakcie nauki języka. Pozwala ono na rozwijanie słownictwa, gramatyki, oraz na myślenie w obcym języku, co jest celem każdego, kto chciałby w przyszłości biegle mówić po angielsku.

W trakcie moich lekcji kładę szczególny nacisk na to, aby skłonić ucznia do czytania. Wierzę w to, że czytanie nawet krótkich tekstów przynosi widoczne efekty i nie trzeba na nie bardzo długo czekać, jeżeli czytamy regularnie.

Sprawdź jakie inne umiejętności musisz rozwijać, aby nauczyć się biegle mówić po angielsku. 

Książek po angielsku jest na rynku obecnie tak wiele, że często nie bardzo wiadomo od czego zacząć. Poniżej znajdziesz moje polecenia, które bardzo łatwo znaleźć w sklepach.

Chcesz czytać po angielsku? Świetnie! Mam dla Ciebie listę prawie 30 książek, które pomogą Ci zacząć! Wpisz swój adres email, aby otrzymać listę książek!

* indicates required

Hi! Super, że chcesz czytać po angielsku! Jedyne co teraz musisz zrobić aby otrzymać listę książek, to zaznaczyć poniższe pole. That’s it!

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o polityce prywatności, odwiedź naszą stronę.

We use MailChimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to MailChimp for processing. Learn more about MailChimp’s privacy practices here.

Książki po angielsku dla początkujących

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, to naprawdę nie musisz czekać aż zaczniesz czytać biegle i wszystko rozumieć. Już teraz możesz zakupić coś prostego i przyjemnego. Zacznij od książek dla dzieci, które zawsze mają proste i przystępne słownictwo, oraz ilustracje, które pomagają w zrozumieniu tekstu.

Charlotte’s Web – klasyka książek dla dzieci. Jest to historia świnki Wilbur i pająka Charlotte. Kiedy Wibur grozi śmierć z ręki farmera, Charlotte postanawia uratować przyjaciela i napisać pochwały na cześć świnki używając do tego pajęczyny, co ma przekonać właściciela farmy do niezabijania Wilbur. Całość napisana jest prostym i bardzo urokliwym językiem. Jest to doskonała lektura dla początkujących.

Rent Party Jazz – lata 30-te, Nowy Orlean. Młody chłopiec imieniem Sonny pomaga swojej mamie w utrzymaniu domu. Kiedy ta traci pracę, Sonny martwi się o ich przyszłość. Nadchodzi koniec miesiąca, a rodzina nie ma pieniędzy na spłatę czynszu. Pewnego dnia Sonny spotyka jazzowego muzyka, który pokazuje mu jak można zarobić nieco pieniędzy i przy tym świetnie się bawić.

Bear Called Paddington – misia Paddingtona może już znasz, a jak nie znasz, to koniecznie musisz poznać. Jest to ikona brytyjskich bajek i symbol Londynu. W pierwszej części tej uroczej książeczki poznajesz rodzinę Brown, którzy spotykają misia na stacji Paddington. Miś przyjechał do stolicy Anglii tylko ze słoiczkiem marmolady, kapeluszem i jedną walizką. Wkrótce okazuje się, że Miś Paddington jest bardzo niezwykłym misiem i każda, nawet najbardziej zwyczajna, wycieczka staje się niezwykła.

Zobacz gdzie możesz kupić tanie książki po angielsku.

Książki po angielsku dla średnio-zaawansowanych

Osobom średnio-zaawansowanym, które dopiero chcą zacząć czytać po angielsku proponuję przede wszystkim romanse, krótkie horrory i kryminały, oraz książki dla młodzieży. Dlaczego? Są one pisane bardzo prostym, przystępnym językiem. Fabuła też nie jest skomplikowana i łatwo nadążyć za losami bohaterów.

Na początek wybierz książki, które są krótkie i tekst pisany jest większymi literami – w ten sposób będzie Ci szybciej skończyć lekturę i tak szybko się nie zniechęcisz.

Jak czytać po angielsku – krótki przewodnik dla początkujących. 

The Outsiders – akcja tej krótkiej powieści dzieje się w Oklahomie. Książka opowiada o losach młodego członka gangu Ponyboy, który zostaje oskarżony o morderstwo. Jest to doskonała lektura na początek, napisana prostym do zrozumienia językiem i krótkimi zdaniami.

Bridget Jones – tej książki chyba nie trzeba przedstawiać. Każda z części opowiadających o losach sławnej Bridget jest idealna dla średnio – zaawansowanych czytelników. Słownictwo i język są proste, a komizm sytuacyjny przedstawiony w lekturze ułatwia czytanie i czyni je naprawdę przyjemnym.

The Handmaid’s Tale – książka, która niedawno zasłynęła ze względu na bardzo dobry serial zrobiony na jej podstawie. Nie jest to na pewno lektura dla tych bardziej wrażliwych, gdyż zawiera ona sceny drastyczne, ale jeżeli lubisz trzymające w napięciu i dające do myślenia książki, to ta na pewno przypadnie Ci do gustu. The Handmaid’s Tale to historia Podręcznej, kobiety, która po rewolucji w Stanach Zjednoczonych zmuszona jest służyć bogatszej części społeczeństwa w celach reprodukcyjnych. Opowiadanie napisane jest w pierwszej osobie bardzo prostym do zrozumienia językiem.

Powody dla których warto czytać po angielsku. 

Książki po angielsku dla zaawansowanych

Osoby zaawansowane mogą tak naprawdę czytać przeróżne książki po angielsku, w zależności co ich interesuje. Aczkowiek, nawet jeżeli Twój angielski jest na wysokim poziomie, to może nigdy nie czytałeś w obcym języku i ciężko będzie Ci zacząć. Dlatego myślę, że fikcja jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Oto moje 3 rekomendacje.

Wild – książka, którą zaczęłam czytać zupełnie nie widząc w co się pakuję. W czasie lektury co chwilę płakałam, śmiałam się i nawet parę razy się nieźle przestraszyłam. Wild to pięknie opisana historia o kobiecie, która wyrusza sama w góry, by pokonać jeden z najtrudniejszych szlaków w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to książka jedynie dla pań i myślę, że spodoba się ona niejednemu mężczyźnie.

IT – możesz nie lubić zbytnio Stephen’a King’a, ale trzeba przyznać, że jego książki wciągają i sprawiają, że zapomina się o otaczającym świecie. IT jest sporą lekturą. Niektóre wydania liczą prawie 1000 stron. Osobiście jestem fanką książek King’a i to właśnie między innymi od jego książek zaczynałam czytać po angielsku. Jeżeli nie boicie się klaunów i lubicie jak przy czytaniu przechodzi was dreszczyk emocji, to polecam IT. Na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Mogłabym do tych krótkich list dodać jeszcze wiele książek po angielsku, ale myślę, że na początek wystarczy. Pamiętaj, żeby zacząć od czegoś przyjemnego, czegoś, co Cię zainteresuje i nie zniechęci trudnym i skomplikowanym językiem.

Raz w miesiącu tworzę post blogowy z polecanymi przeze mnie książkami. Jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienie o poście, zapisz się na listę mailingową – formularz znajdziesz na górze tego artykułu. Zobacz też poprzednie posty z rekomendacjami. 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.