W maju 2020 odbyła druga edycja Bootcampu OK English. Oto jak powstał koncept, co się wydarzyło w ciągu miesiąca i jakie rezultaty osiągnęli uczniowie OK English.

Jeżeli Ty również chcesz wyjść ze strefy komfortu i rzucić się na głęboką wodę, to już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych kolejną edycją Bootcampu OK English, która odbędzie się w październiku.

Co to jest Bootcamp OK English?

Bootcamp to intensywny, miesięczny kurs angielskiego z native speakerem.

Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu przez cztery tygodnie. W ciągu tego czasu uczniowie spotykają się ze swoim trenerem 1:1 i ćwiczą konwersację. Uczą się komunikować po angielsku z obcokrajowce i pracują nad swoją pewnością siebie, rozwijają umiejętności językowe, budują słownictwo i przyswajają gramatykę. Wszystko opiera się na praktyce, mniej na teorii.

Zajęcia są także indywidualnie dopasowane do potrzeb i poziomu ucznia. Żaden z nauczycieli nie ma ustawionego z góry programu. Dopiero po pierwszym spotkaniu z uczniem opracowuje materiały i plan nauczania.

Zadaniem Bootcampu jest uzyskanie jak najlepszych rezultatów w jak najkrótszym czasie. Oprócz tego, jest to kurs dla tych, którzy chcą rozkręcić język, pozbyć się barier przed mówieniem i zacząć posługiwać się językiem bez skrępowania.

Jak powstał pomysł na Bootcamp OK English?

Na pomysł Bootcampu wpadłam niedawno, kiedy przygotowywałam się na wyjazd do Tajlandii.

Prawdopodobnie wiesz, że uczę się tajskiego. Na co dzień nie mam z nim kontaktu, a moje coroczne wyjazdy umożliwiają mi rozmowę i ćwiczenia w codziennych sytuacjach.
Aby się do wycieczki przygotować, sama zorganizowałam sobie bootcamp. Uczyłam się z nauczycielem prawie codziennie, oprócz tego oglądałam filmy i słuchałam podcastów po tajsku.

Po miesiącu rezultaty były niesamowite!

Dlaczego więc nie zrobić coś takiego dla moich uczniów? – Pomyślałam.

Pierwsza edycja Boocampu odbyła się w styczniu 2020 roku. Możesz o niej przeczytać tutaj.

W lutym, kiedy skończył się pierwszy Bootcamp i usłyszałam od uczniów, że po miesiącu nauki czują, że zrobili znaczne postępy, że w końcu ich bariera opadła, a do tego naprawdę posunęli się do przodu, postanowiłam zorganizować kolejną edycję kursu.

Druga edycja Bootcampu – Przebieg

Bootcamp rozpoczął się w maju 2020 roku. Wzięło w nim udział 12 osób i 4 nauczycieli z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Południowej Afryki.

Wśród naszych uczniów były 2 osoby, które były na poziomie A1. Z reguły przyjmujemy tylko tych, którzy osiągnęli już poziom A2, ale tym razem zrobiliśmy wyjątek. Okazało się, że Bootcamp działa także fantastycznie i dla tych osób!

Pozostali uczniowie to osoby na poziomie powyżej A2, które albo wstydziły się mówić lub dawno się nie uczyły i chciały popracować nad językiem.

Po pierwszych dwóch tygodniach skontaktowałam się z każdym z nich, aby dowiedzieć się jak im leci. Oto dwie przykładowe odpowiedzi.

 Jestem super zadowolona! Rzeczywiście z lekcji na lekcje czuję się coraz bardziej swobodnie, bardzo mi się podoba to, ze ćwiczymy konwersacje z zadawaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi. Każda lekcja jest ciekawa i inna niż poprzednia. Dziękuję za te możliwość, bo uważam że Pani pomysł na bootcamp jest niesamowicie dobry!!!

Elżbieta Bugaj

Sama czuję, że zrobiłam postępy. Super, że nauczyciel pilnuje popełnianych błędów i z lekcji na lekcję sprawdza moje umiejętności.

Magda Dembińska

Cały kurs skończył się na początku czerwca. Ukończyli go wszyscy. Bardzo się cieszymy, że z 12 osób – 8 zdecydowało się z nami pozostać, a 2 osoby na pewno podejmą się zajęć po wakacyjnej przerwie.

Jakie efekty uzyskali nasi uczniowie?

Wszyscy nasi kursanci przełamali swoje bariery przed mówieniem. Sami byli zaskoczeni swoimi wynikami i każdy z nich wyraził chęć udziału w kolejnych edycjach Bootcampu.

Oto parę opinii:

Bootcamp to świetna okazja, żeby w miłej atmosferze i z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi udoskonalić znajomość języka angielskiego. Szczerze polecam!

Barbara S.

Zdecydowałam się na Bootcamp, bo chciałam sprawdzić czy potrafię komunikować się z nativem, oraz szukałam okazji do konwersacji po angielsku. Mówienie było dla mnie stresujące i zawsze bałam się, że nie zostanę zrozumiana. Teraz wiem, że pomimo drobnych błędów mój rozmówca mnie zrozumie i wiem, że jest to kwestia większej wiary w siebie. Serdecznie polecam!

Elżbieta Bugaj

Chciałam przełamać barierę językową i zmotywować się do dalszej nauki. Wydawało mi się, że mówię źle i byłam bardzo niepewna w konwersacji. Dzięki Bootcampowi czuję się lepiej. Jestem bardzo zadowolona, że się przełamałam. Taka forma nauki bardzo mi odpowiada.

Anna Stankiewicz

My już szykujemy się na kolejną edycję Bootcampu OK English, która odbędzie się w październiku 2020 roku!

Masz ochotę na wyzwanie? Zapisz się na listę zainteresowanych Bootcampem! Kliknij tutaj i zostaw nam swoje dane, a my wyślemy Ci wiadomość jak tylko będziemy znać dokładne daty.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.