Kwiecień wydawał mi się długi, za długi. Tu gdzie mieszkam jest to miesiąc, gdzie pogoda z gorącej zamienia się w jeszcze gorętszą. Cieszę się, że idzie maj.

W tym miesiącu odkryłam parę fajnych rzeczy, które pomagają w nauce języka angielskiego. W moim klubie książki przerobiliśmy naszą pierwszą lekturę i zabieramy się teraz do drugiej, obejrzałam także parę seriali, z których wybrałam dla was jeden godny polecenia.

Oto moje inspiracje z kwietnia.

Książka

Eat, Pray, Love Elizabeth Gilbert

Pierwsza lektura, którą omawialiśmy w moim internetowym klubie książki (jeżeli jeszcze się nie przyłączyłeś, to serdecznie zapraszam!).

Książka, która może uchodzić za nieco naiwną i za typowy chick flick, czyli coś bardziej dla kobiet niż dla mężczyzn. Jednak na pewno jest to lektura, za którą warto się wziąć jeżeli ma się ambicje czytania po angielsku. Eat, Pray, Love napisana jest lekkim, prostym do zrozumienia językiem i będzie doskonałą lekturą dla uczniów zaawansowanych i średnio-zaawansowanych.

Książka w Polsce do kupienia jest na Ceneo.

Sushi for Beginners Marian Keyes

Tę książkę dorwałam w jednym z hosteli w Laosie. Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Miałam po prostu ochotę poczytać.

Sushi for Beginners to historie 3 kobiet, których los splata razem. Jedna z nich to Alex, zakompleksiona, szara myszka, która próbuje zrobić karierę w jednym z nowych magazynów kobiecych. Pomimo tego, że udaje jej się znaleźć pracę to nadal czuje niedosyt i chciałaby być taka jak jej przyjaciółka, druga bohaterka książki, która ma atrakcyjnego męża, piękny dom i dwójkę dzieci. Wydaje się, że ma wszystko, ale powoli dowiadujemy się, że ona także jest nieszczęśliwa i marzy o powrocie do pracy i zrobieniu kariery. Trzecia bohaterka, Lisa, to uosobienie kobiety sukcesu i pracoholiczki. Pomimo zawrotnej kariery, dobrych zarobków i atrakcyjnego wyglądu, Lisa skrycie marzy o bliskości i przyjaźni.

Książka jest łatwą, lekką i przyjemną lekturą i będzie idealna dla studentów średnio-zaawansowanych.

Sushi for Beginners dostępna jest na Ceneo.

Kanał You Tube

Chase Jarvis

Chase Jarvis to fotograf i przedsiębiorca, która stara się zarazić ludzi kreatywnością. Na swoim kanale YouTube publikuje porady jak stać się bardziej kreatywnym, a także wywiady z przeróżnymi, ciekawymi osobowościami. Polecam studentom zaawansowanym.

Arlena Witt

Kanał Po Cudzemy Arleny Witt to doskonałe źródło do nauki języka angielskiego. W przystępny i zabawny sposób Arlena tłumaczy zawiłości językowe i namawia do nauki. Kanał jest doskonały dla początkujących, ale także dla wyższych poziomów zaawansowania.

Podcast

Mike Rowe The Way I Heard It

Jeżeli jeszcze nie słuchacie podcastów to koniecznie musicie zacząć. W moim poprzednim poście znajdziecie listę stacji dla każdego stopnia zaawansowania.

Mike Rowe to Amerykański dziennikarz i telewizyjny host, który znany jest przede wszystkim z programy Dirty Jobs, w którym pokazuje jak ważne dla społeczeństwa są zawody, o których często zapominamy, takie jak mechanik czy hydraulik.

Mike jest także uzdolnionym pisarzem i jego podcast The Way I Heard It to seria krótkich historii, w których opowiada o znanych nam osobowościach w interesujący i literacki sposób.

Podcast jest naprawdę wart wysłuchania.

Serial

13 Reasons Why

Ten serial wzbudził niemałe kontrowersje. 13 Reasons Why to historia samobójstwa młodej dziewczyny, która postanawia zakończyć swoje życie po tym jak w jej szkole spotykają ją traumatyczne zdarzenia i pozostawia po sobie kasety, przeznaczone dla każdej osoby, która zamieniała jej życie w piekło. Brzmi mrocznie? Zgodzę się, że niektóre momenty mogą wydawać się nieco szokujące dla widza i na pewno serialu nie powinny oglądać zbyt młode osoby. Jednak 13 Reasons Why to dobra lekcja nie tylko dla młodzieży, ale także dla dorosłych, która odnosi się do problemów występujących wszędzie na świecie, także w Polsce.

Język w serialu jest przystępny i łatwy do zrozumienia. Polecam oglądać go bez napisów lub z angielskimi napisami. Uczniowie początkujący oczywiście powinni oglądać serial z napisami polskimi.

Serial dostępny jest na Netflix.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.