Kolejna edycja Bootcampu Mission Possible zakończona! W październiku 2020 roku 12 Bootcamperów zakończyło kurs. Zobacz na czym polega Bootcamp i jak przebiegał tym razem.

Bootcamp Mission Possible to intensywny kurs angielskiej konwersacji z nativem. Odbywa się on parę razy do roku i ma na celu przyspieszyć naukę, wrzucić uczniów na głęboką wodę. W ciągu 4 tygodni uczniowie pracują intensywnie nad angielskim, ale także nad pewnością siebie w rozmowie w tym języku.

Dla kogo jest Bootcamp Mission Possible?

Bootcamp jest dla osób od poziomu A2 do C1.
Ponieważ jest to kurs konwersacji z nativem, kursanci muszą mieć chociaż podstawową wiedzę z zakresu języka angielskiego.

Uczniowie przystępujący do Bootcampu Mission Possible pragną zacząć mówić po angielsku biegle i bez skrępowania. Wielu z nich marzy o zdobyciu nowej pracy, podniesieniu kwalifikacji lub wyjazdach zagranicznych. O nauce myślą bardzo poważnie i chcą za wszelką cenę przełamać się i przestać się krępować i bać.

Jak dokładnie działa Bootcamp?

Bootcamp składa się z 16 indywidualnych sesji z native speakerem. Spotkania są 1:1 i trwają po 45 minut. Treningi skupiają się na rozmowie i konwersacji. W Bootcampie chodzi o to, aby uczeń mówił jak najwięcej i skupiał się na tym, aby porozumieć się z drugą osobą.

Każdy z uczniów otrzymuje indywidualnie dobrany do niego plan nauczania. W OK English nie tworzymy ogólnych programów, które są dla wszystkich. Wychodzimy z założenia, że każdy uczeń jest inny, każdy potrzebuje czegoś innego i każdy ma inne wymagania. Staramy się im sprostać i układać zajęcia w taki sposób, aby były one odpowiednie dla każdego z naszych kursantów.

Przed Bootcampem osoba zgłaszająca się na kurs odbywa krótką rozmowę z polskim konsultantem. Wypytujemy się o zainteresowania, pracę, ale przede wszystkim chcemy wiedzieć co uczeń chce osiągnąć, jakie ma plany na przyszłość i jak angielski może mu pomóc w osiągnięciu tych celów.

Konsultant wybiera uczniowi odpowiedniego nauczyciela pod względem zainteresowań, charakteru i dostępności. Uczeń może umówić się na konkretne dni i godziny lub użyć systemu do bukowania godzin.

Wszystkie informacje są przekazywane trenerowi, który przygotowuje kurs i zajęcia.

Treningi prowadzone są różnymi metodami, w zależności od wymagań i poziomu ucznia. Zawsze jednak skupiają się one na rozmowie. Uczeń w czasie zajęć musi mówić jak najwięcej.
Często kurs opiera się na tzw. odwróconej klasie – wysyłane są do kursanta wcześniej materiały, które musi on przygotować i na lekcje przychodzi po to, aby porozmawiać o tym, co przeczytał lub zobaczył.

Po pierwszych zajęciach kursant otrzymuje raport z lekcji. Podobny raport dostaje po drugim tygodniu kursu i na koniec.
Bootcamperzy mają także możliwość spotkania się z polskim lektorem, który również informuje ich na bieżąco o ich postępach i tym, co usłyszał od trenera.

Na koniec kursu, Bootcamper otrzymuje certyfikat ukończenia.

Co da Ci Bootcamp Mission Possible?

W ciągu miesiąca nasi kursanci zauważyli, że:

  • Zniknął ich strach i skrępowania.
  • Wierzę w siebie o wiele bardziej.
  • Zdali sobie sprawę z tego, że ich wcześniejsze przekonania o ich umiejętnościach były błędne.
  • Mówią płynniej.
  • Poprawiła się ich wymowa.
  • Poszerzył się zasób słów.
  • Gramatyka wydaje się o wiele łatwiejsza.

Miesiąc Bootcampu to ciężka praca, która przyniesie rezultaty, których nawet się nie spodziewasz!

Jak przebiegł Bootcamp Mission Possible w październiku 2020?

Do Bootcampu przystąpiło 12 osób. Większość uczniów była na poziomie B1 i więcej. Dwie osoby były na poziomie A2, jedna na poziomie A1.

Cały Bootcamp ukończyło 11 osób. Jedna osoba ze względów zdrowotnych nie zrobiła dwóch lekcji z szesnastu.

Bootcamp spodobał się większości uczniów i 9 z nich podjęło się dalszej nauki w OK English. Opinie mówią same za siebie.

Przede wszystkim czuję różnicę. I jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują znaleźć szybkiego rozwiązania dla problematycznych spraw napotykających w życiu codziennym. Bardzo się cieszę, że nowo poznane słownictwo zaczęłam zauważać w swoim środowisku pracowniczym i poszerza się powoli moje łapanie kontekstu ze zdań. Felicia jest wyjątkową osobą, dużo się od niej dowiaduję, natomiast nie ma co ukrywać, że codzienne zajęcia oraz przygotowywanie się do nich i robienie czegoś extra, dużo zjadają czasu, więc jest potrzebna dyscyplina i mobilizacja na co dzień. Bootcamp podsumuję jako dobrą przygodę z językiem i przede wszystkim czerpanie przyjemności z uczenia się, czego wcześniej bardzo rzadko miałam przyjemność poczuć. 

Jadwiga Przetacka

Nie żałuję że zgłosiłam się na bootcamp – bardzo dużo mi to dało – jednak częstotliwość 4x w tygodniu robi swoje. Przede wszystkim swoboda mówienia i brak obawy że  robi się błędy mówiąc  – bo ja jestem z tych osób co raczej nie boją się mówić i  robić błędy – a jak zrobię, to nawet czasami sama siebie koryguje. O to właśnie chodzi w nauce języków -nie bać się mówić! Jestem mega zadowolona i nie żałuję ani minuty.

Marta Kasprzak

Kolejny Bootcamp Mission Possible odbędzie się w lutym – marcu! Już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.