Bootcamp Mission Possible – Edycja #3 – Podsumowanie

2 lata temu

Kolejna edycja Bootcampu Mission Possible zakończona! W październiku 2020 roku 12 Bootcamperów zakończyło kurs. Zobacz na czym polega Bootcamp i jak przebiegał tym razem.

Bootcamp Mission Possible to intensywny kurs angielskiej konwersacji z nativem. Odbywa się on parę razy do roku i ma na celu przyspieszyć naukę, wrzucić uczniów na głęboką wodę. W ciągu 4 tygodni uczniowie pracują intensywnie nad angielskim, ale także nad pewnością siebie w rozmowie w tym języku.

Dla kogo jest Bootcamp Mission Possible?

Bootcamp jest dla osób od poziomu A2 do C1.
Ponieważ jest to kurs konwersacji z nativem, kursanci muszą mieć chociaż podstawową wiedzę z zakresu języka angielskiego.

Uczniowie przystępujący do Bootcampu Mission Possible pragną zacząć mówić po angielsku biegle i bez skrępowania. Wielu z nich marzy o zdobyciu nowej pracy, podniesieniu kwalifikacji lub wyjazdach zagranicznych. O nauce myślą bardzo poważnie i chcą za wszelką cenę przełamać się i przestać się krępować i bać.

Jak dokładnie działa Bootcamp?

Bootcamp składa się z 16 indywidualnych sesji z native speakerem. Spotkania są 1:1 i trwają po 45 minut. Treningi skupiają się na rozmowie i konwersacji. W Bootcampie chodzi o to, aby uczeń mówił jak najwięcej i skupiał się na tym, aby porozumieć się z drugą osobą.

Każdy z uczniów otrzymuje indywidualnie dobrany do niego plan nauczania. W OK English nie tworzymy ogólnych programów, które są dla wszystkich. Wychodzimy z założenia, że każdy uczeń jest inny, każdy potrzebuje czegoś innego i każdy ma inne wymagania. Staramy się im sprostać i układać zajęcia w taki sposób, aby były one odpowiednie dla każdego z naszych kursantów.

Przed Bootcampem osoba zgłaszająca się na kurs odbywa krótką rozmowę z polskim konsultantem. Wypytujemy się o zainteresowania, pracę, ale przede wszystkim chcemy wiedzieć co uczeń chce osiągnąć, jakie ma plany na przyszłość i jak angielski może mu pomóc w osiągnięciu tych celów.

Konsultant wybiera uczniowi odpowiedniego nauczyciela pod względem zainteresowań, charakteru i dostępności. Uczeń może umówić się na konkretne dni i godziny lub użyć systemu do bukowania godzin.

Wszystkie informacje są przekazywane trenerowi, który przygotowuje kurs i zajęcia.

Treningi prowadzone są różnymi metodami, w zależności od wymagań i poziomu ucznia. Zawsze jednak skupiają się one na rozmowie. Uczeń w czasie zajęć musi mówić jak najwięcej.
Często kurs opiera się na tzw. odwróconej klasie – wysyłane są do kursanta wcześniej materiały, które musi on przygotować i na lekcje przychodzi po to, aby porozmawiać o tym, co przeczytał lub zobaczył.

Po pierwszych zajęciach kursant otrzymuje raport z lekcji. Podobny raport dostaje po drugim tygodniu kursu i na koniec.
Bootcamperzy mają także możliwość spotkania się z polskim lektorem, który również informuje ich na bieżąco o ich postępach i tym, co usłyszał od trenera.

Na koniec kursu, Bootcamper otrzymuje certyfikat ukończenia.

Co da Ci Bootcamp Mission Possible?

W ciągu miesiąca nasi kursanci zauważyli, że:

  • Zniknął ich strach i skrępowania.
  • Wierzę w siebie o wiele bardziej.
  • Zdali sobie sprawę z tego, że ich wcześniejsze przekonania o ich umiejętnościach były błędne.
  • Mówią płynniej.
  • Poprawiła się ich wymowa.
  • Poszerzył się zasób słów.
  • Gramatyka wydaje się o wiele łatwiejsza.

Miesiąc Bootcampu to ciężka praca, która przyniesie rezultaty, których nawet się nie spodziewasz!

Jak przebiegł Bootcamp Mission Possible w październiku 2020?

Do Bootcampu przystąpiło 12 osób. Większość uczniów była na poziomie B1 i więcej. Dwie osoby były na poziomie A2, jedna na poziomie A1.

Cały Bootcamp ukończyło 11 osób. Jedna osoba ze względów zdrowotnych nie zrobiła dwóch lekcji z szesnastu.

Bootcamp spodobał się większości uczniów i 9 z nich podjęło się dalszej nauki w OK English. Opinie mówią same za siebie.

Przede wszystkim czuję różnicę. I jest to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują znaleźć szybkiego rozwiązania dla problematycznych spraw napotykających w życiu codziennym. Bardzo się cieszę, że nowo poznane słownictwo zaczęłam zauważać w swoim środowisku pracowniczym i poszerza się powoli moje łapanie kontekstu ze zdań. Felicia jest wyjątkową osobą, dużo się od niej dowiaduję, natomiast nie ma co ukrywać, że codzienne zajęcia oraz przygotowywanie się do nich i robienie czegoś extra, dużo zjadają czasu, więc jest potrzebna dyscyplina i mobilizacja na co dzień. Bootcamp podsumuję jako dobrą przygodę z językiem i przede wszystkim czerpanie przyjemności z uczenia się, czego wcześniej bardzo rzadko miałam przyjemność poczuć. 

Jadwiga Przetacka

Nie żałuję że zgłosiłam się na bootcamp – bardzo dużo mi to dało – jednak częstotliwość 4x w tygodniu robi swoje. Przede wszystkim swoboda mówienia i brak obawy że  robi się błędy mówiąc  – bo ja jestem z tych osób co raczej nie boją się mówić i  robić błędy – a jak zrobię, to nawet czasami sama siebie koryguje. O to właśnie chodzi w nauce języków -nie bać się mówić! Jestem mega zadowolona i nie żałuję ani minuty.

Marta Kasprzak

Kolejny Bootcamp Mission Possible odbędzie się w lutym – marcu! Już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych. Kliknij tutaj po więcej informacji.

Masz jeszcze jakieś pytania?

Umów się na rozmowę i porozmawiaj ze mną osobiście.