W styczniu 2020 roku odbyła się pierwsza edycja Bootcampu OK English, intensywnego kursu angielskiej konwersacji z nativem speakerem. Był to miesiąc wytężonej nauki, który pomógł wielu osobom przełamać bariery przed mówieniem i znacznie poprawić umiejętności językowe.

Na pomysł Bootcampu wpadłam już dość dawno, bo w 2019 roku. Słuchając jednej z moich uczennic, która marzyła o tym, aby w krótkim czasie bardzo intensywnie się uczyć, a także sprawdzić swoje umiejętności z native speakerem, pomyślałam, że przecież to nic trudnego stworzyć taki właśnie produkt. Miałam już bardzo rzetelnych nauczycieli z różnych krajów, z którymi współpracowałam. Nakreśliłam więc wstępny plan i zabrałam się do działania.

Bootcamp skończył się w lutym 2020 roku. Była to pierwsza jego edycja. Okazała się ona wielkim sukcesem i już teraz przygotowuję nową, do której zapisy zbierać będę bardzo niedługo.

Oto krótkie podsumowanie Bootcampu.

Ogólne informacje o Bootcampie OK English

Bootcamp OK English to miesięczny kurs angielskiej konwersacji z native speakerem przeznaczony dla osób na poziomie od A2 do C1. Zawiera on 16 zajęć z nauczycielem online, które trwają po 45 minut. Uczeń ma dokładnie wyznaczony termin rozpoczęcia i zakończenia kursu, co motywuje go dodatkowo do działania.

Nauczycielami w tej edycji byli: Karen ze Stanów Zjednoczonych, Alana z Wielkiej Brytanii i Jean z Południowej Afryki. Każdy z lektorów ma parę lat doświadczenia w uczeniu online. Potrafią oni również dobrać indywidualnie materiał i przygotować indywidualne i spersonalizowane zajęcia według zainteresowań i wymagań ucznia.

Zajęcia i nauczyciele byli dostosowywani do potrzeb i umiejętności ucznia. Każdy uczeń otrzymywał materiał, który odpowiadał temu, czego dana osoba chciała się nauczyć i co nauczyciel uważał dla tej osoby za najważniejsze i najlepsze.

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji Bootcampu? Zapisz się teraz na listę zainteresowanych i nie przegap okazji pracy nad językiem!
Wypełnij ankietę i zostaw nam swój adres email. Wyślemy Ci informację o Bootcampie jak tylko rozpocznie się rekrutacja.

Intensywny kurs angielskiej konwersacji z nativem – Założenia

Główne założenia Bootcampu to:

  • Pomoc osobom nieśmiałym i niepewnym siebie w przełamaniu bariery przed mówieniem po angielsku i podniesienie ich pewności siebie. Chętni na Bootcamp rzucili się na głęboką wodę. Podczas zajęć nie mieli żadnej pomocy polskiego lektora i musieli radzić sobie sami z komunikacją w tym języku.
  • Zanurzenie się w angielskim. Częścią nauki języka jest to, aby się nim otoczyć. Przez miesiąc uczniowie nie tylko rozmawiali po angielsku, ale także czytali, pisali i oglądali wszystkie materiały na zajęciach w tym języku, przez co mieli z nim stały kontakt.
  • Poprawa słownictwa i gramatyki, oraz rozwinięcie umiejętności językowych w bardzo krótkim czasie. Języka nie można nauczyć się w miesiąc, ale cztery tygodnie tak wytężonej nauki przynoszą naprawdę świetne rezultaty.

Przebieg Bootcampu

Na Bootcamp OK English zapisało się 11 osób. Kurs rozpoczął się 6.01 i skończył 6.02. W tym czasie, każdy z uczniów spotykał się z trenerem 4 razy w tygodniu.

Materiały i zajęcia układali trenerzy indywidualnie dla każdego z uczniów i dbali o to, aby były one odpowiednio dobrane do poziomów. Uczniowie podczas zajęć mieli za zadanie mówić jak najwięcej i trenować swoje umiejętności językowe.

Bootcamp odbył się bez większych problemów, z wyjątkiem jednego przypadku, kiedy jedna z uczennic poprosiła o zmianę lektora. Osobiście nie podobała jej się metoda prowadzonych zajęć. Trener został zmieniony i nie było już żadnych problemów aż do końca.

Rezultaty

Rezultaty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Z 11 osób, 10 ukończyło cały kurs (jedna osoba zrezygnowała ze względu na stan zdrowia). Wszyscy uczniowie zauważyli znaczne zmiany i zrobili bardzo duże postępy.

Spójrzmy na parę recenzji:

Do Bootcampu przystąpiłem, bo chciałem ćwiczyć konwersację jeszcze intensywniej i sprawdzić czy będę miał problem ze zrozumieniem tego, co mówi do mnie native speaker. Nie ukrywam, że targały mną wątpliwości co do tego, czy sobie poradzę oraz obawiałem się negatywnej oceny mojego poziomu językowego. Nic bardziej mylnego, spokój i opanowanie native speaker’a pozwoliły szybko pozbyć się stresu i cieszyć wspólną rozmową. Intensywność Bootcampu połączona z dużą ilością filmików i podcastów zmusiły mnie do wytężonej pracy, ale efekt końcowy przerósł moje oczekiwania 🙂 Jest to doskonała forma nauki, dla każdego, kto chce podnieść swój poziom komunikowania się w angielskim i jest w stanie poświęcić w tym celu miesiąc intensywnej pracy z lektorem.

Tomasz Domalewski

Przed Bootcampem odczuwałam spore zażenowanie i strach przed rozmową po angielsku. Do tego nie potrafiłam się skupić na tym, co mówił mój rozmówca. Chciałam także sprawdzić swój poziom i wzbogacić słownictwo.
Bootcamp na pewno pozwolił mi przełamać bariery przed mówieniem. Wiem, że zostanę zrozumiana. Nie wstydzę się pytać o powtórzenie, jeżeli czegoś nie rozumiem. Rozumiem też o wiele więcej. Karen (moja nauczycielka) jest bardzo życzliwą, otwartą, cierpliwą i wyrozumiałą osobą. Jest doświadczonym nauczycielem; umiejętnie poprawia błędy, a tematy rozmów dostosowuje do zainteresowań ucznia. Rozmowa z Karen to czysta przyjemność!

Magdalena Golub

Moim największym problemem był brak pewności siebie. Teraz czuje się super. Podczas rozmowy nie stresuje się a jak czegoś nie wiem to sprawdzam bez żadnych wyrzutów sumienia. Po Bootcampie całkowicie zmieniło się moje podejście do języka i nauki. Bardziej wyluzowałam i się już tak nie spinam. Native speaker nie gryzie. 

Edyta Kuś

Świetna  organizacja  Bootcampu, zaangażowanie Asi np. w sprawdzeniu czy wszystko dobrze układa się w relacji kursant/native speaker. No i Alana, moja nauczycielka , sympatyczna, wesoła oraz, co najważniejsze, zawsze przygotowana do  zajęć, dużo pytań i zadań do artykułów czy video. Naprawdę mnóstwo rozmów, poprawa mojej gramatyki i wymowy.
Bardzo polecam!

Agnesens17

Do Bootcampu przystąpiłem, bo chciałem poczuć się pewniej w rozmowie. Mój nauczyciel od samego początku rozumiał moje potrzeby. Rozmawialiśmy przez cały czas, a prace domowe swoją wartością przekroczyły moje oczekiwania. Bootcamp nie tylko podniósł moją pewność siebie, ale także zmotywował mnie do dalszego działania. 

Artur Kulig

Bootcamp to na pewno świetny sposób na przełamanie bariery językowej i nabranie pewności siebie w rozmowie po angielsku. W ciągu miesiąca intensywnej pracy, uczniowie trenujący konwersację zrobili naprawdę spore postępy i zauważyli spore różnice w sposobie porozumiewania się po angielsku.

Styczniowy Bootcamp był sporym sukcesem. Dlatego szykujemy się już na kolejny, w maju. Dokładne daty będą potwierdzone niedługo, a Ty już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych.

Wypełnij naszą krótką ankietę, zostaw swoje dane, a my wyślemy Ci informację o Bootcampie. Zapisz się na listę zainteresowanych już teraz!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.