Obecnie w OK English uczę nie tylko ja, ale także native speakerzy, którzy udzielają spersonalizowanych i indywidualnych treningów konwersacji. Aby Cię bardziej zachęcić do nauki z nimi, przedstawiamy tutaj ich sylwetki.

Zapisy na Bootcamp OK English ruszyły! Intensywny trening angielskiej konwersacji jest dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb. Zapisz się teraz!

Karen udziela treningów w OK English od niedawna, ale już zjednała sobie serca wielu z naszych uczniów. Jest pełną ciepła i życzliwości osobą, której celem jest sprawienie, aby angielski przestał być utrapieniem, a stał się przyjemnością.

karen z usa stoi w rzymie na trawniku przed parlamentem
Karen uczyła angielskiego we Włoszech. Tak zaczęła się jej przygoda z edukacją online.

Cześć Karen! Powiedz nam nieco o sobie

Pochodzę ze Stanów, a dokładnie z Grand Rapids, w Michigan (region Wielkich Jezior). Obecnie mieszkam na Bali, w Indonezji i jestem tutaj już od 8 miesięcy. Przez ostatnie miesiące podróżowałam po Azji, byłam w Tajlandii, Malezji i Wietnamie. Podróżuję od stycznia 2018 roku. Cieszę się każdą chwilą i każdym nowym doświadczeniem, zwłaszcza jeżeli są to doświadczenia, które są w jakimś sensie wyzwaniem.

Otrzymałam od losu niezwykły podarek – czwórkę dzieci. Chłopcy (tak, nie mam żadnej córki!) są już dorośli i bardzo mnie wspierają.

Zaczęłam uczyć online 2 i pół roku temu. Wcześniej miałam przyjemność uczyć w innych warunkach. Byłam managerką przeróżnych zespołów w korporacyjnym świecie.

Jakie masz doświadczenie w uczeniu online?

Kocham uczyć online. Tak naprawdę, uczenie online jest obecnie niezwykle popularne. To niezwykłe, że mamy dostęp do tych wszystkich form uczenia się! Dlatego właśnie bardzo wspieram i popieram edukację online.

Dlaczego zaczęłaś uczyć online?

Ponieważ daje mi to możliwość uczenia osób, które mieszkają bardzo daleko ode mnie i dotarcia do tych, którzy nie mieliby okazji porozmawiać z nativem. Kocham uczyć online i stacjonarnie.

Kogo uczyłaś online do tej pory? Jakie są Twoje doświadczenia?

Miałam przyjemność uczyć dzieci, nastolatków i osoby dorosłe, oraz osoby starsze, po 70-tce. Poziom angielskiego jest i był różny, od początkujących po osoby zaawansowane. Uczyłam także uchodźców z przeróżnych krajów. Były to lekcje stacjonarne. Potem uczyłam także we Włoszech, osoby dorosłe z Ministero della Difesa w Rzymie, oraz od 18 miesięcy uczę online dzieci i dorosłych z Chin.

nauczycielka angielskiego w indonezji z uczniami
W Indonezji Karen uczyła uchodźców.

Jak myślisz, jaka jest najlepsza metoda na naukę angielskiego?

Każdy uczy się inaczej i w innym tempie. Najlepszym sposobem jest regularne poświęcanie czasu na naukę i praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. A najlepszym sposobem na biegłość jest rozmowa z nativem, jeżeli ma się taką możliwość.

Polacy czują strach i zażenowanie przed rozmową z obcokrajowcem. Są dość nieśmiali i mają poczucie niskiej wartości w konwersacji po angielsku. Co myślisz o takim strachu? Jak można go pokonać?

Uważam, że tutaj trzeba brać pod uwagę nasze różnice jako ludzi. To, że jesteśmy inni, nie oznacza, że jesteśmy gorsi. Naprawdę wiele osób na świecie czuje się podobnie. Pojawia się strach i wstyd, zwłaszcza w rozmowie z obcokrajowcem. Często myślimy sobie wtedy, że jesteśmy gorsi niż ten, kto włada od nas językiem nieco lepiej. Takie porównywanie się bardzo szkodzi.

Jest wiele sposobów, aby podejść do osoby nieśmiałej. Moim zadaniem jest sprawienie, że mój uczeń czuje się bezpiecznie i że mi ufa.

Każdy ma w życiu jakieś wyzwania i to od nas zależy czy powstrzymają one nas od zrobienia postępów, czy też damy im szansę na uwolnienie się od tych ograniczeń.

Kiedy najlepiej zacząć lekcje z nativem?

Kiedy tylko ma się ochotę na polepszenie angielskiego. Zrobienie postanowienia, że się czegoś chce, pomaga nam iść dalej i robić postępy krok po kroku.

Najpierw zastanów się dlaczego chcesz się uczyć angielskiego. Te powody są podstawą Twojej chęci nauki. Twoje intencje mogą być Twoimi marzeniami, które należą do Ciebie, ale takie marzenia są najlepsze jeżeli nagle stają się rzeczywistością.

Angielski to światowy uniwersalny język. Przy obecnym postępie technologii, angielski staje się praktycznie koniecznością jeżeli chcemy zrobić karierę lub poprawić nasz styl życia.

karen nauczycielka ok english na wycieczce
Karen pokochała podróżować. Uczenie online daje jej możliwość życia w przeróżnych krajach.

Angielski poszerza horyzonty i oferuje niezwykłe okazje. To niesamowite uczucie, kiedy ma się przed sobą otwarty cały świat!

A teraz trochę prywatnych pytań. Co robisz w wolnym czasie?

Uwielbiam długie spacery, zwłaszcza w obcych krajach. Lubię też gotować i organizować przyjęcia i kolacje dla znajomych i przyjaciół. Sporo czytam i lubię książki oparte na faktach i biografie. Cały czas się uczę i lubię pogłębiać swoją wiedzę.

Ulubiony sport

Jazda figurowa na lodzie (bardzo lubię oglądać ją w telewizji, podobnie jak gimnastykę).

Ulubiona muzyka/kapela

Lubię każdy rodzaj muzyki, oprócz 'hard i acid rock’. Mam muzykę na każdą okazję i na każdy dzień.

nauczycielka native speaker ok english na kajakach
Wolny czas Karen spędza na zewnątrz. Lubi spacery i przebywanie na łonie natury.

Ulubiona piosenka

“Over The Rainbow’ i 'What A Wonderful World’ Medley,” 1993, Israel Kamakawiwoʻole

Ulubiony serial lub film

Friends – Przyjaciele
Gone with the Wind – Przeminęło z Wiatrem

nauczycielka ok english na wycieczce na morzu
Treningi konwersacji z Karen dostępne są w OK English!

Ulubiony kraj lub miejsce, które odwiedziłaś

Kocham każde miejsce, które udało mi się odwiedzić. Aczkolwiek, Włochy mają specjalne miejsce w moim sercu.

Ulubione jedzenie

Chicken Masala or a Jif – kremowe masło orzechowe na świeżo upieczonym chlebie.

Deser: Creme Brulee

Co poleciłabyś zobaczyć w Stanach?

NEW YORK CITY: trzeba zobaczyć całość, iść na Broadway i zobaczyć sztukę, zjeść hot doga.
Boston, Washington DC, the Smithsonian Institutes, wycieczka samochodowa ze wschodu na zachód, Rocky mountains Las Vegas, (no nie więcej niż 2-3 dni!), Grand Canyon, California, Los Angeles
Go through Hollywood, see the Hollywood Sign, Rodeo Drive
droga nr 1 z San Diego do San Francisco, Golden Gate Bridge, Walt Disney World w Orlando.

SEE YOU ONLINE 🙂

Zajęcia z Karen dostępne są w OK English. Masz możliwość wykupienia kursu 5 lub 10 lekcji online. Obecnie trwa rekrutacja do Bootcampu OK English, który rusza w styczniu 2020. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.