Alana Cree jest trenerką angielskiej konwersacji w OK English. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Jest wykwalifikowaną nauczycielką z doświadczeniem w uczeniu online i w klasie. Poznaj bliżej Alanę!

Alana uczy w Bootcampie OK English. Jest to intensywny i spersonalizowany kurs konwersacji. Jeżeli masz ochotę na wyzwanie i chcesz pracować jeszcze intensywniej nad językiem, sprawdź naszą ofertę i zapisz się teraz!

Jakie masz doświadczenie w uczeniu online?

Posiadam 3 lata doświadczenia w uczeniu online (5 w uczeniu w klasie). Pracowałam w różnych szkołach w Europie i w Chinach i prowadziłam zajęcia prywatne.

Dlaczego zaczęłaś uczyć online?

Zaczęłam uczyć online, bo chciałam pracować i podróżować jednocześnie! Kiedyś uczyłam jako lektorka na zasadzie 1:1 i powoli przeszłam na online. Obecnie pracuję na całym świecie, ucząc osoby z przeróżnych zakątków naszego globu.

Kogo do tej pory uczyłaś?

Uczyłam dorosłych w Polsce, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii i w Chinach. Mam największe doświadczenie w uczeniu osób z Polski, gdzie pracowałam również w szkole językowej, w Poznaniu.

Jaka według Ciebie jest najlepsza metoda na naukę angielskiego?

Ćwicz jak najczęściej. Mówienie jest niezwykle ważne, aby używać poprawnie konstrukcji zdaniowych. Oczywiście, czytanie i słuchanie jest nieodłącznym elementem nauki.

Zapisz się na zajęcia angielskiej konwersacji w OK English!

Czy myślisz, że Polacy mówią dobrze po angielsku?

Tak, myślę, że Polacy mówią dobrze po angielsku. Powiedziałabym, że dorośli nie mieli równych szans w nauce, bo często nie mieli tego języka w szkole, tak jak w przypadku innych krajów w Europie.

Polacy mają przeważnie głęboki strach przed mówieniem po angielsku. Obawiają się, że powiedzą coś źle. Co sądzisz o takim strachu? Jak można go pokonać?

Myślę, że najlepszym sposobem na pozbycie się tego strachu jest ćwiczenie w środowisku, w którym czujemy się komfortowo. Poczujesz się wtedy nieco mniej zawstydzony w normalnych rozmowach. Wielu moich uczniów powtarza, że najpierw czuli się totalnie zażenowani, a po paru lekcjach radzą sobie o wiele lepiej.

Kiedy jest najlepiej zacząć zajęcia z nativem?

Każdy czas jest dobry. Nie czekaj aż zostanie Ci dwa dni do rozmowy kwalifikacyjnej. Im szybciej zaczniesz ćwiczyć, tym lepiej.

Trzy główne powody dla których warto uczyć się angielskiego.

Jeżeli wiesz, że będziesz miał kontakt z językiem np. Podczas podróży.
Jeżeli czujesz do niego pasję i miłość.
Jeżeli angielski ma Ci pomóc w życiu prywatnym i zawodowym.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Bardzo lubię trekking i spędzać czas na zewnątrz, lubię zwiedzać, odwiedzać nowe miejsca. Teraz jestem w Kolumbii, ale niestety przez kwarantannę nie mogę zobaczyć zbyt dużo. Obecnie uczę się hiszpańskiego i polskiego, ćwiczę jogę i oglądam nałogowo seriale.

Ulubiony serial.

Jest ich bardzo dużo, ale ostatnio – Narcos, Peep Show, After Life i Peaky Blinders.

Ulubiona muzyka.

Lubię każdą muzykę, od British indie rock po polski hip hop (to oczywiście wpływ mojego partnera, który również jest z polski).

Ulubiony sport.

Kiedyś grałam w piłkę ręczną. O ile wiem, w Wielkiej Brytanii gramy w nią o wiele częściej w szkołach niż w innych krajach. Obecnie ciężko mi ćwiczyć ze względu na podróże, ale chodzę na siłownię, jeżeli przenoszę się do nowego kraju.

Ulubione miejsce, które odwiedziłaś.

Ostatnio odwiedziłam Buenos Aires w Argentynie, które miło mnie zaskoczyło. Zupełnie nie tak je sobie wyobrażałam – przypomina mi nieco Włochy. Jedzenie, ludzie, budynki i parki są po prostu niesamowite!

Ulubione danie.

Sunday roast (angielska pieczeń z ziemniakami, serwowana w niedzielę).

Jakie miejsca poleciłabyś odwiedzić w Wielkiej Brytanii.

Poleciłabym małe, historyczne miasta i wieś – w UK jest o wiele więcej niż tylko Londyn! Dodałabym do tego York, Edynburg, Padstow (Kornwalia), Brighton, Stratford-Upon-Avon. Szkockie góry są na mojej liście miejsc do odwiedzenia!

Zapisy na październikowy Bootcamp ruszyły. Możesz się jeszcze zapisać!
Zajrzyj tutaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dzisiaj!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.