Czy potrafisz opowiedzieć o Święcie Zmarłych po angielsku? Te słowa i wyrażenia przydadzą Ci się w rozmowie z obcokrajowcem! 

Wcześniej pisałam Ci o Halloween, o tym jak powstało to święto i podałam parę przydatnych słów i wyrażeń z nim związanych. W innym poście pisałam o wyrażeniu 'to be scared of’ i jak się go dokładnie używa, co również wiązało się z bardziej zachodnim stylem obchodzenia nocy z 31go października na 1go listopada. 

O Halloween można znaleźć wiele materiałów do nauki języka, ale o Święcie Zmarłych jest tego mało. Dlatego właśnie dzisiaj nauczysz się wszystkiego co przydatne o tym święcie. Poniżej znajdziesz też krótki tekst, który pomoże Ci wytłumaczyć innym co w ten dzień robią Polacy. 

Dla szybszej nauki i ćwiczenia wymowy, dodałam krótkie nagranie głosowe. You’re welcome! 

All Saints’ Day – Wszystkich Świętych po angielsku

Dzień Zmarłych po angielsku – Słownictwo

All Saints’ Day – Dzień Wszystkich Świętych 

In Poland we don’t celebrate Halloween. Instead we celebrate All Saints’ Day.

Cemetery – cmentarz (ang. bryt.)

We all go to the cemeteries. 

Graveyard – cmentarz (ang. amerk.)

We all go to the graveyards. 

Grave – grób 

We look after the graves of our families and friends. 

Chcesz przyswoić sobie jeszcze więcej słownictwa? Zajrzyj do Biblioteki OK English! Znajdziesz tam mini lekcje video, które pomogą Ci w samodzielnej nauce języka. 

Candle – znicz, świeczka

We burn candles on the graves. 

Flowers – kwiaty 

We put flowers on the graves. 

Pay our respects to the dead – okazywać szacunek zmarłym 

On the 1st of November we pay our respects to the dead. 

Visit the graves of the loved ones – odwiedzać groby ukochanych

We go to the cemeteries and visit the graves of our loved ones. 

Pray – modlić się 

We pray over the graves. 

Holy mass – msza święta

Some people attend the holy mass. 

Meditate – medytować, zadumać się 

We meditate over the lives of the dead ones and our own lives, too. 

Co możesz powiedzieć o Święcie Zmarłych po angielsku?

Poniżej znajdziesz krótki tekst o tym dniu w języku angielskim. Czy jesteś w stanie powiedzieć co robią Polacy 1go listopada?

In Poland we don’t celebrate Halloween and we don’t party on that day. The 1st of November is a bank holiday in Poland and those that lost their loved ones go to the cemeteries to pay their respects to the dead. They burn candles on the graves and bring flowers. 

A lot of people pray at the cemeteries and they attend a holy mass. We like to say that we 'meditate’ over the graves. We think about those that passed away and we think about our own lives. It is a very serious day, but also a very beautiful one. 

Now it’s your turn! Teraz Twoja kolej! Spróbuj powiedzieć, a potem napisać w komentarzu o tym co robią Polacy w 1wszego listopada. 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.