W ostatnim poście mówiłam o tym jak ważne jest pisanie i w jaki sposób może Ci ono pomóc w nauce języka angielskiego. Tym razem podam Ci moje sposoby na to, abyś mógł ćwiczyć tę umiejętność regularnie.

Wydawać by się mogło, że ćwiczenie z pisania jest proste – otwierasz Worda lub zeszyt i piszesz. Nie dla wszystkich jednak może być to takie oczywiste. Niektórzy nie wiedzą o czym pisać, jak zacząć i muszą mieć określone tematy, aby się na nie wypowiedzieć. 

Pisanie jest nieodłączną częścią pracy domowej, którą zadaję moim uczniom w czasie lekcji. Zmuszam ich do napisania chociaż paru zdań na temat związany z lekcją. Jest to bardzo dobre ćwiczenia podczas nauki języka, które zmusza Cię do powtórzenia materiału i pomaga zapamiętać gramatykę i słownictwo.

Zobacz jakie jeszcze inne umiejętności musisz ćwiczyć jeżeli chcesz biegle mówić po angielsku!

Jak ćwiczyć pisanie po angielsku?

Oto moje wypróbowane sposoby na pisanie po angielsku.

Zaopatrz się w przybory 

Najłatwiej byłoby spisać Ci wszystko na komputerze. Ja jednak jestem staromodna i wierzę w zeszyty i kolorowe długopisy. Po pierwsze, możesz mieć je zawsze pod ręką jeżeli chcesz coś napisać, a po drugie kupno przyborów do nauki zawsze daje mi motywacyjnego kopa. 

Wybierz się do sklepu i zakup coś, co sprawi, że przyjemniej będzie Ci pracować. Ja lubię bardzo kolorowe rzeczy, których przyjemnie się używa jak na przykład bananowe notatniki , czy zeszyty firmy Peter Pauper.

Kup książkę

Bardzo prosta metoda nawet jeżeli angielskiego uczysz się samodzielnie. Wybierz dla siebie książkę, która ma zadania pisemne i przerabiaj lekcja po lekcji. Spędź nad zadaniami pisemnymi przynajmniej 15 minut. 

Kupno książki pomoże Ci znaleźć tematy jeżeli jest Ci ciężko wymyślić je samemu. Tutaj polecam CAE Writing Student’s Book lub Successful Writing Proficiency. 

Bardziej zaawansowani uczniowie mogą skorzystać z poradników o tym jak dobrze pisać. Dwie pozycje, które polecam to: The Elements of Style  i On Writing Well. 

Pisz pamiętnik

Według mnie jest to doskonała metoda na ćwiczenie pisania po angielsku. Dodatkowo, pomoże Ci ona w zapamiętaniu słownictwa. Spróbuj codziennie napisać parę zdań o tym co robiłeś danego dnia lub o swoich przemyśleniach. Postaraj się użyć słów z ostatniej lekcji. Użycie ich w kontekście sprawi, że dokładnie poznasz ich zastosowanie i szybciej je zapamiętasz. 

Wybierz temat sam 

Na pewno będzie Ci łatwiej jeżeli chodzisz na lekcje. W czasie zajęć na dyskutujecie na przeróżne tematy, o zdrowiu, zanieczyszczeniu środowiska, rodzinie, itd. Po przyjściu do domu poświęć parę minut na spisanie swojej opinii i swoich myśli na dany temat, nawet jeżeli Cię on specjalnie nie interesuje.

Odrób pracę domową

Gdybym dostała grosik za każdym razem kiedy muszę moim uczniom mówić jak bardzo ważna jest pisemna praca domowa, byłabym milionerką. Moi klienci już dawno wyszli ze szkoły i nie za bardzo lubią czuć się jakby tam się znowu znaleźli, ale ja jestem nieubłagana. Pisanie jest dla mnie ważne i pomaga rozwijać język dlatego zawsze zadaję je do domu. Nie zaniedbuj pracy domowej. Napisz chociaż parę zdań, użyj wyobraźni, puść wodze fantazji lub po prostu wyrzuć z siebie swoje własne myśli. Praca domowa jest bardzo ważna i to dzięki niej między innymi Twój angielski wskoczy na wyższy poziom. 

Może masz własne metody na ćwiczenie pisania po angielsku. Podziel się nimi ze mną i zostaw komentarz! 

A jeżeli interesują Cię indywidualne lekcje języka angielskiego online, to zapraszam na moją stronę, gdzie dowiesz się więcej!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.