W dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo zanadto przekonywać do nauki języków. Wszyscy wiedzą, że są one potrzebne, w szczególności angielski. Jeżeli jednak nadal potrzebujesz motywacji to na pewno ten post Ci się przyda. Oto lista powodów dla których warto uczyć się języka angielskiego.

Angielski to jeden z najpopularniejszych języków na świecie

Szacuje się, że angielskim mówi obecnie 1,5 miliarda ludzi na świecie. 1,5 miliarda! Wyobraź to sobie! To naprawdę niesamowita liczba, która nadal rośnie. Wszyscy teraz uczą się angielskiego. Nawet w kraju, gdzie edukacja jest na niskim poziomie, niemal wszędzie można dogadać się po angielsku.

Dzięki językowi angielskiemu masz szansę na lepszą pracę

Znajomość języka angielskiego warto wpisać do CV. Oczywiście, samo wstawienie go w rubrykę ‘umiejętnośći’ nie wystarczy. Najważniejsze jest czy potrafisz posługiwać się angielskim w rozmowie, odpisać na maile czy przetłumaczyć dokument. W większych firmach i na wyższych stanowiskach masz również szanse na służbowe podróże, podczas których znajomość angielskiego jest niezbędna.

Jeżeli jesteś freelancerem lub prowadzisz własny biznes to znając angielski możesz rozwinąć swoją działalność w na inne kraje i pozyskać tam klientów. W tym wypadku angielski jest oczywiście bardzo potrzebny.

Angielski pomoże ci w życiu za granicą

Wyjazd do pracy za granicę to bardzo stresujące przeżycie. Wiem, bo sama przeprowadzałam się 2 razy. Bez znajomości języka stres ten rośnie do ogromnych rozmiarów. Dla kogoś, kto chociaż w małym stopniu zna język angielski i może się nim posługiwać na poziomie komunikatywnym, zadanie zorganizowania pracy i ustatkowania się za granicą jest o wiele łatwiejsze i mniej stresujące. Warto pamiętać o tym, że aby gdzieś poczuć się jak w domu, należy przynajmniej znać podstawy języka angielskiego i pracować nad nim codziennie.

Może pomóc ci także w kraju

Polska to piękny kraj i coraz częściej doceniają ją turyści zza granicy. Rok temu spędziłam wakacje w Krakowie, byłam również nad morzem i w górach i bardzo pozytywnie zaskoczył mnie widok obcokrajowców na ulicach, w barach i restauracjach. Nawet w najmniejszych miejscowościach można spotkać zagranicznych turystów. Jak wiadomo, turystyka to dobry sposób na zarobek. Nie ważne więc czy pracujesz w sklepie na kasie, czy w międzynarodowej korporacji lub na uczelni, angielski przyda ci się na pewno również w Polsce.

Angielski pomaga w podróżach

Jeżeli lubisz poznawać inne kultury i chciałbyś pominąć turystyczne rejony, zagłębić się bardziej w zwyczaje i odwiedzane przez Ciebie kraju, to znajomość angielskiego pozwoli Ci na to wszystko i jeszcze więcej. Angielski podczas podróży przydaje się nie tylko po to, aby zapytać o drogę i zamówić jedzenie w restauracji, ale jest niezwykle przydatny kiedy chcemy zawrzeć nowe znajomość i pokonać bariery kulturowe.

Angielski burzy mury i stawia mosty

Język angielski jest obecnie językiem dyplomacji i wzajemnego zrozumienia. Jeżeli władasz tym językiem, jesteś w stanie porozmawiać z obcokrajowcem, zapytać się go o rzeczy, które trudno jest Ci pojąć i poznać osoby, które bez znajomości angielskiego pozostałyby dla Ciebie zupełnie obce.

Zrozumiesz teksty piosenek i dialogi w filmach

W polskiej telewizji filmy obcojęzyczne od zawsze mają lektora. Problem z tym, że o ile tłumaczenie jest dobre, bardzo często głębszy sens wypowiedzi zostaje gdzieś zagubiony. Oglądanie filmów w wersji oryginalnej jest doskonałym sposobem na poznanie nie tylko języka dogłębniej, ale także kultury amerykańskiej, czy angielskiej.

Znajomość języka angielskiego pozwoli Ci także na zrozumienie piosenek i utworów Twoich ulubionych wokalistów. W końcu będziesz mógł sprawdzić czy faktycznie możesz utożsamiać się z tym, o czym opowiadają w swoich piosenkach.

Nauka angielskiego to świetne ćwiczenie dla Twojego mózgu

O tym pisałam już wcześniej – nauka języka to świetne ćwiczenie dla umysłu. Oczywiście, przygodę z językiem angielskim najlepiej zacząć jak się jest jeszcze dzieckiem, ale nawet jeżeli jesteś już na emeryturze warto zacząć naukę. Udowodniono naukowo, że nauka obcych języków zapobiega np. chorobie Alzheimera, a koszt lekcji na pewno będzie o wiele niższy niż koszt opieki medycznej.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.