Kiedyś zaczytywałam się w jej książkach. Później o niej zapomniałam. Jak mogłam?! Dopiero lektura jej ostatniej publikacji uświadomiła mi jak bardzo kocham książki Jodi Picoult. 

Zastanawiam się czy polscy czytelnicy znają i czytają Jodi. Moje pierwsze doświadczenie z nią miałam w Anglii i nigdy nie widziałam polskich wersji jej książek. Tutaj jednak zachęcam Cię do przeczytania oryginałów, bo historie w nich opisane tak Cię wciągną, że zapomnisz w którym języku czytasz. 

Najlepsze książki po angielsku. 

Kim jest Jodi Picoult?

Jodi Picoult pochodzi ze Stanów. Została ona nagrodzona the New England Bestseller Award w 2013. Obecnie jej książki sprzedały się w nakładzie 14 miliona egzemplarzy na całym świecie. 

Jej najsłynniejsza publikacja to My Sister’s Keeper, która została zekranizowana parę lat temu. 

Książki Jodi Picoult traktują o zwyczajnych dylematach życiowych, pokazując je w niezwyczajny sposób. W świecie Jodi nic nie jest czarne ani białe. Za to jest w nim wiele odcieni szarości. 

Książki zmuszają do myślenia, do pokonywania własnych barier, do zastanowienia się nad panującymi w naszym świecie standardami. Opowiadają o ważnych sprawach, kontrowersjach, ale też o naszej, ludzkiej przeciętności. 

Zobacz pozostałe rekomendacje!

2 książki Jodi Picoult, które polecam

A Spark of Light – najnowsza książka Jodi Picoult, którą właśnie skończyłam czytać. Strasznie mnie rozemocjonowała. Po przeczytaniu ostatniej strony jeszcze długo zastanawiałam się nad problemem ukazanym w książce.

George, samotny ojciec wychowujący nastoletnią córkę, dowiaduje się, że była ona w ciąży i poddała się aborcji w lokalnej klinice. Głęboko wierzący mężczyzna zabiera ze sobą broń i napada na klinikę aborcyjną, gdzie przetrzymuje lekarzy, pielęgniarki i pacjentów jako zakładników. 

Książka po kolei opowiada historię nie tylko George’a, ale również osób, które znalazły się w niewłaściwymi miejscu, o niewłaściwym czasie, ukazując przy tym ich stosunek do aborcji i praw kobiet. Całość nie tylko trzyma w napięciu, ale także daje bardzo dużo do myślenia. 

Książka dostępna na Ceneo. 

My Sister’s Keeper – starsza siostra Anny, Kate, cierpi na raka i białaczkę. Anna urodziła się specjalnie po to, aby jej krew mogła ratować Kate życie za każdym razem, kiedy jest to potrzebne. Na początku wszystko się udaje, jednak po jakimś czasie rak wraca. 

Anna oddaje wszystko to, czego Kate potrzebuje. W milczeniu znosi transfuzje i operacje. Kiedy jednak kończy 13 lat i nagle Kate potrzebna jest nerka, Anna odmawia poddania się przeszczepowi. Z pomocą prawnika ubiega się o emancypację medyczną. Sama chce podejmować decyzje o tym co zrobić ze swoim ciałem.

Książka dostępna jest na Ceneo. 

Słyszałeś kiedyś o Jodi Picoult? Czy chciałbyś przeczytać jej książki? Daj znać w komentarzu! 

Interesuje Cię język angielski? Chcesz uczyć się regularnie słówek, gramatyki i konwersacji? Zapisz się do Biblioteki OK English już dzisiaj! 

 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.