W tym miesiącu nieco późno piszę tego posta, bo wypadły mi po drodze wakacje. Byłam w Maroko, gdzie słońce nadal grzeje i gdzie kolory mienią się przed oczami. Ah, muszę tam na pewno wrócić. Ale przejdźmy do meritum – oto moja polecana książka z listopada. 

How to Win Friends and Influence People – książka napisana dość dawno przez Dale’a Carnegie’go, która nadal jest niezwykle popularna wśród osób, które lubią nad sobą pracować. 

Autor uczy nas w niej jak radzić sobie z ludźmi i jak sobie ich do siebie nie zrażać. Każdy rozdział poświęcony jest innemu problemowi, który dotyka nas wszystkich: jak grzecznie odmawiać, jak stawiać na swoim, jak spierać się kulturalnie. Prawdy, które przytacza (np. uśmiechaj się) są niby wiadome i oczywiste, ale poparte wieloma przykładami sprawiają, że odkrywamy je na nowo. 

Książka napisana jest dość staroświeckim językiem i na pewno nie polecałabym jej uczniom początkującym. Osoby na poziomie C1 mogą sobie z nią świetnie poradzić. 

Książka dostępna jest na Ceneo. 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.