Grudzień zleciał mi bardzo szybko, za szybko. Przez święta i Nowy Rok miałam mniej czasu na czytanie. Udało mi się niestety przeczytać tylko jedną pozycję, ale za to bardzo dobrą!

Zobacz moją listę książek po angielsku.

Heads You Win to niesamowita książka Jeffrey Archer’a. Akcja zaczyna się w Rosji, w 1989 roku. Aleksander nie jest zwykłym dzieckiem i od małego wykazuje cechy przywódcze. Może w przyszłości będzie politykiem? Jednak kiedy jego ojciec zostaje zamordowany przez KGB, Aleksander nie ma wyboru. On i jego matka muszą uciekać z Rosji.

Dzięki układom udaje im się kupić miejsce na jednym ze statków. Mają tylko wybór – płynąć do Ameryki, czy do Wielkiej Brytanii. Aleksander pozostawia to losowi. Rzuca monetą i….

Przez całą powieść śledzimy losy Aleksandra i jego rodziny aż do momentu kulminacyjnego, w którym musi się on zmierzyć ze swoją przeszłością.

Heads You Win to książka, która trzyma w napięciu i jest niezwykle ciekawą opowieścią o losach imigrantów. Polecam osobom od poziomu B2 w górę.

Książka dostępna jest na Ceneo.
Książka dostępna jest na Waterstone’s.  

Zobacz książki z innych miesięcy!

Książka dla niższym poziomów

Mortal Engines – sama jej nie czytałam, ale wiem z opowieści innych, że na pewno jest warta poświęconego czasu. Niedawno także ukazał się film o tym samym tytule.

Książka dostępna jest na Waterstone’s.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.