Możesz uczyć się angielskiego na wiele sposobów – poprzez kursy online, zajęcia indywidualne z nativem lub z polskim lektorem, przez aplikacje do nauki języków, przez podcasty, samemu, z inną osobą. Wybór masz naprawdę spory. Twoim celem jest na pewno płynna konwersacja i być może zastanawiasz się która opcja będzie dla Ciebie najlepsza. W tym poście powiem Ci o rezultatach, które możesz osiągnąć, biorąc udział w lekcjach grupowych.

W OK English stawiamy na rozmowę i na nauczenie Cię mówienia po angielsku bez wstydu i zażenowania. Do tej pory skupialiśmy się na zajęciach indywidualnych z nativem, które są bardzo dobre dla osób, które krępują się innych i łatwiej jest im się skupić w mniej zatłoczonym środowisku. Zauważyliśmy jednak, że są osoby, które również chciałyby mieć kontakt z innymi uczniami i na lekcjach grupowych czują się jak ryba w wodzie. Dlatego właśnie, dla nich stworzyliśmy Summercamp – letni kurs konwersacji z nativem. Skupiamy się na nim na mówieniu i dyskusjach, które prowadzą uczniów do płynności i swobodnego posługiwania się językiem.

Zajęcia grupowe mogą przynieść rezultaty, jeżeli prowadzone są poprawnie i lektor pozwala uczniom na używanie języka w praktyce, a nie tylko w teorii. Jest to doskonała metoda dla osób, które naprawdę chcą się przełamać i w końcu zacząć mówić po angielsku.

Jak grupowe zajęcia angielskiego pomogą Ci w nauce konwersacji

Jeżeli masz wątpliwości, czy Summercamp jest dla Ciebie, być może poniższe punkty Cię przekonają.

Podczas zajęć masz większą możliwość dyskusji

Im więcej osób, tym więcej opinii.

W czasie zajęć 1:1 nauczyciel często nie wyraża do końca swojej opinii i nie wdaje się w dyskusję z uczniem. Wychodzi z założenia, że uczeń, jako klient, ma rację. Szczególnie nativi są bardzo wrażliwi i nie chcą nikogo obrazić, a tym samym bardziej zażarta dyskusja nie ma tu miejsca.

W czasie lekcji grupowych możesz odgrywać scenki, wymieniać się opinią na przeróżne tematy z osobami, które być może nie zgodzą się z Tobą w jakiejś kwestii, a nawet prowadzić debaty!

Jest to doskonała okazja, aby nieco się wysilić i użyć angielskiego w interesujących dyskusjach.

Summercamp składać się będzie z małej grupy, maksimum 8 osób, dzięki czemu każdy będzie miał szansę na wypowiedzenie się i udział w dyskusji. Chcemy, abyś mógł uczyć się aktywnie i co lekcję czuł, że możesz komunikować się w języku angielskim bez większych problemów.

Słyszysz inne akcenty i nowe sposoby wypowiedzi

Angielski to język, którym posługuje się bardzo wiele osób. Często ludzie tej samej narodowości mogą mieć inny akcent, czy wymowę.
W czasie zajęć grupowych z nativem masz szansę usłyszeć akcent innych uczniów, a do tego akcent swojego nauczyciela. Uczy Cię to nie tylko tolerancji wobec innych, ale także pomaga Ci się osłuchać i zrozumieć drugą osobę.

Ćwiczysz mówienie przed grupą ludzi

Odczuwasz tremę w pracy, kiedy musisz powiedzieć coś na zebraniu po angielsku? Radzisz sobie dobrze w interakcji 1:1, ale na callach, czy spotkaniach z klientami, strasznie się stresujesz?

Zajęcia grupowe są dobrym ćwiczeniem, aby się tej tremy pozbyć.

Zostajesz niejako zmuszony do mówienia i wystąpienia publicznego. Nauczyciel zadaje Ci pytanie, inni Cię obserwują. Na początku będzie to trudne, ale powoli się przyzwyczaisz i na pewno poczujesz się lepiej podczas spotkań w pracy.

Summercamp powstał właśnie dla osób, które boją się i krępują mówić, a interakcja w grupie sprawia im szczególne problemy. Jeżeli jesteś jedną z tych osób, ten kurs na pewno jest dla Ciebie!

Czerpiesz motywację od innych

Ucząc się języka wszyscy przechodzimy przez to samo – czasami nam się nie chce, czasami wydaje name się, że nic nie potrafimy mimo nauki i że tylko my odczuwamy strach przed konwersacją.

Lekcje grupowe pozwalają Ci na kontakt z innymi. Możesz wymieniać się sposobami nauki, materiałami, poradami, możesz wspierać innych i czerpać inspirację i motywację od reszty grupy.

W Summercamp stworzyliśmy chat grupę, która pozwala na interakcję poza zajęciami. Będziesz mógł tam komunikować się z innymi, co jest fantastyczną okazją do poznania pozostałych uczniów.

Możesz sprawdzić na ile Cię stać

Nie popieram chorobliwego porównywania się do innych. W nauce języka powinniśmy porównywać się wyłącznie do siebie.
Czasami jednak zdrowe współzawodnictwo może pomóc.

Uczestniczenie w zajęciach z osobami, które są mniej więcej na tym samym poziomie, może sprawić, że obudzi się w Tobie ambicja. Poczujesz także, że Twój angielski wcale nie jest taki zły. A jeżeli masz braki, to możesz wziąć przykład z innych uczestników kursu.

Czasami grupowy kurs angielskiego pomaga w odzyskaniu motywacji do nauki.

Kurs grupowy oczywiście nie jest dla wszystkich. Niektórzy wolą uczyć się indywidualnie. Nie ma jedynego, dobrego sposobu na naukę. Wszystko zależy od Ciebie.
Jeżeli jednak chcesz spróbować kursu grupowego i uważasz, że będzie on dla Ciebie, zajrzyj na naszą stronę Summercampu i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Dla osób, które lubią bardziej indywidualne podejście, oferujemy zajęcia 1:1 z native speakerem. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.