Na początku 2020 roku odbyła się pierwsza edycja Językowej Extravaganzy, w której udział wzięło czterech językowych ekspertów. Wypytałam ich o sposoby nauki języków i jak podtrzymać motywację, która często znika już w połowie stycznia.

Na pomysł wywiadów wpadłam przy okazji rozmowy z jedną moich uczennic, która nie dawała się przekonać, że nauka języka do poziomu biegłości jest możliwa i nie trzeba być wybitnie uzdolnionym, aby dojść do takiego poziomu. Wiedziałam też, że styczeń to doskonały moment na takie wywiady. Chciałam, aby zmotywowały one do działania i pokazały nie tylko moim uczniom, że języka nauczyć się można.

Do wywiadów namówiłam przeróżne osoby – te, które uczą się języków, jak i te, które ich uczą profesjonalnie. Ich nastawianie również jest zupełnie inne. Jedni podchodzą do tego bardzo praktycznie, inni coachingowo, a jeszcze inni psychologicznie. Poniższe wywiady pokażą Ci jak wiele różnych sposobów jest na to, aby nauczyć się języka. Dowiesz się także jak zmienia się życie jeżeli zna się chociaż jeden obcy język.

Dzień #1 – Magdalena Horanin

Magda jest moją siostrą i osobą, która niezawodnie mnie motywuje do działania i imponuje swoimi osiągnięciami.

Z zawodu jest graficzką i freelancerką, oraz podróżniczką. Kiedyś miała spore problemy z językiem angielskim. Jak sama przyznaje, wyjechała do Anglii i nie potrafiła powiedzieć nic poza 'yes’. Dziś angielskim posługuje się biegle, bez kompleksów. Obsługuje zagranicznych klientów, ogląda filmy i czyta głównie w języku angielskim. Jak to zrobiła? O tym opowiada w tym nagraniu.

Magdę znajdziesz także tutaj:
Strona internetowa
Facebook
Instagram

Dzień #2 – Beata Topolska

Beata jest trenerką angielskiego. Uczy stacjonarnie w Warszawie i prowadzi bardzo znanego bloga o języku angielskim.

Podczas naszej rozmowy mówiła o idealnej nauce angielskiego, jak podchodzić do nauki z głową i racjonalnie i jak w końcu zacząć mówić po angielsku.

Beatę znajdziesz także tutaj:
Strona internetowa
Facebook
Instagram

Dzień #3 – Joanna Horanin

W dniu trzecim postanowiłam opowiedzieć wam o tym jak ja nauczyłam się angielskiego i przybliżyć wam problemy, z jakimi napotkałam się w nauce. Na koniec pokazałam wam także jak wygląda moja nauka tajskiego i jak możecie te metody zastosować u siebie.

Pamiętaj, że co tydzień, w poniedziałek, widzimy się na naszym śniadaniu! Przyłącz się do mnie na Facebooku i nie zapomnij, że możesz również dołączyć do grupy Angielska Konwersacja.

Dzień # 4 – Patryk Topoliński

Patryk jest poliglotą. Mówi w 9 językach i ciągle uczy się nowych. Jest twórcą Językowej Siłki, oraz projektu Język w Rok.

Z Patrykiem rozmawialiśmy o skutecznych metodach nauki języka, jak podchodzić do niej pod względem psychologicznym, oraz czy możliwe jest nauczenie się języka w rok.

Patryka znajdziecie tutaj:
Strona internetowa
Facebook
Grupa na Facebooku
Instagram

Dzień #5 – Małgosia Ruszkowska

Małgosia jest nauczycielką angielskiego, coachem i podróżniczką. Mieszkała w wielu krajach i, można powiedzieć, z niejednego pieca chleb jadła.

Z tego nagrania dowiecie się jak zmienia się życie jeżeli potrafi się mówić w innym języku, jak nie wstydzić się mówić po angielsku i jak znaleźć czas na naukę.

Małgosię znajdziecie tutaj:
Strona internetowa
Facebook
Instagram

Następna Extravaganza za rok! Jeżeli chciałbyś zaproponować jakiegoś gościa lub pytania, zostaw komentarz!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.