Sierpień był dla mnie dość owocny jeżeli chodzi o książki. Przeczytałam ich więcej niż się spodziewałam. Mam takie założenie, że miesięcznie czytać będę minimum 2 pozycje w języku angielskim. Na razie mi się to udaje!

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą tytułami, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie w tym miesiącu. Są to książki dla zaawansowanych i średniozaawansowanych. Poniżej dołączyłam także dwa tytuły, których co prawda nie przeczytałam, ale są one bestsellerami w Wielkiej Brytanii. Ponieważ są to książki dla dzieci, świetnie się sprawdzą u osób początkujących. 

Każda książka posiada link do sklepu, gdzie można ją kupić. Zawsze sprawdzam dostępność w Empiku i w Ceneo. Jeżeli nie można ich tam dostać, dodaję link do Waterstone’s, która jest największą księgarnią w UK. 

Wszystkie linki są linkami afiliacyjnymi. 

Chcesz czytać po angielsku? Świetnie! Mam dla Ciebie listę prawie 30 książek, które pomogą Ci zacząć! Wpisz swój adres email, aby otrzymać listę książek!

* indicates required

Hi! Super, że chcesz czytać po angielsku! Jedyne co teraz musisz zrobić aby otrzymać listę książek, to zaznaczyć poniższe pole. That’s it!

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o polityce prywatności, odwiedź naszą stronę.

We use MailChimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to MailChimp for processing. Learn more about MailChimp’s privacy practices here.

Najlepsze książki po angielsku z sierpnia 

This is going to hurt – Adam Kay

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę, nie byłam pod wrażeniem. Wydawała mi się dość płytka i pozbawiona głębi. Nie było w niej żadnej ciągłej akcji i na próżno doszukiwałam się sensu wydania takiej książki. Dopiero po około 100 stronach zaczęłam nie tylko czuć do autora sympatię, ale także wyczekiwać momentu, kiedy znowu będę mogła wziąć książkę do ręki i zagłębić się w perypetie młodego lekarza. 

This Is Going To Hurt to prywatny pamiętnik Adama Kay’a, który dobrych parę lat spędził na studiowaniu medycyny, a potem na długich i męczących dyżurach oddziału ginekologii w UK aż w końcu traumatyczna sytuacja, której był świadkiem zaważyła na tym, że z dnia na dzień zrezygnował ze swojego zawodu i został komikiem. 

Książkę polecam tym, którzy lubią się pośmiać i wolą coś lekkiego i niezobowiązującego do poczytania. Przyda się ona także osobom uczącym się brytyjskiej wersji angielskiego. 

Książka dostępna jest na Ceneo 

Gone Girl – Gillian Flynn

Oh, coż to były za emocje! Nie mogłam się oderwać od tej książki, a zakończeniem byłam nieźle zszokowana. 

Gone Girl to opowieść o młodej parze – Nick’u i Amy – którzy przeprowadzają się do małego, prowincjonalnego miasteczka. Z pozoru wszystko wygląda dobrze dopóki nagle Amy nie znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Śledztwo wykazuje, że to Nick zamordował swoją żonę. Ale czy na pewno? O tym musicie przekonać się sami i wierzcie mi, będziecie bardzo zaskoczeni. 

Gone Girl miała także swoją ekranizację. Jeżeli nie oglądałeś filmu, zacznij od książki! 

Książka dostępna jest na Ceneo 

Ella on the Outside – Cath Howe

Ella to nowa dziewczynka w szkole. Nie zna tutaj nikogo i nie ma żadnych przyjaciół, ma za to sekret. Nie może uwierzyć we własne szczęście kiedy jedna z najpopularniejszych dziewczynek w szkole, Lydia, chce zostać jej przyjaciółką. Ale czego Lydia tak naprawdę chce? I co to ma wszystko wspólnego z nieśmiałą dziewczynką, Molly. 

Historia o kłamstwie, przyjaźni i szantażu, która będzie odpowiednia dla osób początkujących. 

Książka dostępna jest w Waterstones

The Explorer – Katherine Rundell 

Kolejna pozycja dla dzieci, która na pewno będzie doskonała na początek nauki języka angielskiego. 

Fred zawsze marzył o odkryciu Amazonii. Podczas kolejnego lotu nad lasem tropikalnym, jego samolot spada i rozbija się, ale Fred nadal żyje. On i trójka innych dzieci próbują przetrwać w dżungli, gdzie najprawdopodobniej nie dotrze żadna pomoc. 

Książka dostępna jest w Waterstones 

Mój drogi czytelniku, czy zachęciłam Cię do przeczytania czegoś nowego w tym miesiącu? A może w sierpniu wpadła Ci w ręce jakaś super książka? Daj znać w komentarzu! 

Sprawdź inne posty związane z czytaniem po angielsku! 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.