Wyrażanie radości, entuzjazmu i dobrej zabawy jest kluczowym elementem komunikacji i budowania relacji. Niezależnie od tego, czy jesteś na imprezie, wśród przyjaciół, czy uczestniczysz w wyjątkowej aktywności, umiejętność wyrażania, jak świetnie się bawisz, jest nieoceniona. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie listę wyrażeń, zwrotów i idiomów, które pomogą Ci wyrazić frajdę i podzielić się entuzjazmem po angielsku. Czy jesteś gotowy na naukę słów, które pomogą Ci wyrazić, jak bardzo się bawisz? Let’s get started!

Podstawowe wyrażania

  • To have a blast – dobrze się bawić. – I had a blast last night at the party.
  • Loads of fun – masa zabawy – „Did you like the event yesterday?” „Oh, yes, it was loads of fun!”
  • A good time – dobra zabawa – Thank you for inviting me to your birthday party. I had a good time.

Wyrażenia ekscytacji

  • I’m over the moon. – Jestem w siódmym niebie. – I was promoted yesterday. I’m over the moon!
  • This is so much fun. – To jest świetne./Dobrze się bawię. – This party is so much fun! Thank you for inviting me.
  • I can’t contain my excitement. – Nie mogę ukryć swojej ekscytacji. – „Are you happy that you’re going to Barbados?” „Oh, I can’t contain my excitement!”

Idiomy powiązane z dobrą zabawą

  • Paint the town red. – Zaszaleć na całego. – We’re going out tonight and we’re going to paint the town red.
  • Party animal – Osoba lubiąca imprezować. – My sister is a real party animal. She goes out all the time.
  • Have a ball – Super się bawić. – Go and have a ball. I’m sure it’s going to be great.

W dzisiejszym artykule przewodnim dowiedzieliśmy się, jak mówić o dobrej zabawie po angielsku, korzystając z różnych zwrotów, wyrażeń i idiomów. Od podstawowych zwrotów wyrażających radość po ekscytujące idiomy związane z dobrą zabawą, teraz jesteś gotów, by lepiej komunikować swoje uczucia w języku angielskim podczas różnych okazji i wydarzeń. Teraz czas na praktykę i czerpanie jeszcze większej radości z rozmów i zabawy w otoczeniu anglojęzycznych rozmówców. Niech zabawa z angielskim będzie dla Ciebie jeszcze bardziej ekscytująca i satysfakcjonująca!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.