Dan dołączył do OK English w kwietniu 2020 roku. Wcześniej pracował już trochę online i szybko odkrył, że jest to coś, co chce robić i czym chce się zajmować na cały etat. Poznaj Dana bliżej!

Jeżeli chcesz ćwiczyć angielski, zacząć w końcu mówić w tym języku, przełamać bariery, wyjść ze strefy komfortu, zapisz się na Bootcamp OK English! Jest to indywidualny, dobrany do Ciebie kurs konwersacji z native speakerem, które pomoże Ci pokonać Twoje słabości!
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Jaki jest najczęstszy problem z jakim borykają się Twoi uczniowie? Jak mogą sobie z nim poradzić/rozwiązać go?

Największym problemem moich uczniów jest najczęściej brak pewności siebie. Nawet jak ich umiejętności pisania i czytania są na bardzo dobrym poziomie, często mają problemy z ułożeniem zdań, które będą poprawne i będą miały sens podczas konwersacji. Praktyka, praktyka, praktyka zawsze jest w tym przypadku najlepszym lekarstwem!

Co robisz kiedy ktoś nie rozumie Cię na lekcji?

To jest jak najbardziej w porządku! Jeśli rozumiesz wszystko co mówię to nie masz się już czego ode mnie nauczyć. Jeśli ktoś czegoś nie rozumie zatrzymujemy się i przerabiamy przykłady, w których dane słowo czy wyrażenie mogą być użyte i porównujemy je z językiem, który uczeń już zna. Zajmujemy się tym powoli, uważnie i razem!

Co powiedziałbyś komuś, kto nie chce skorzystać z zajęć z native speakerem, bo boi się, wstydzi i czuje się onieśmielony?

Powinieneś się bać.

Żartuję! Kiedyś próbowałem wystraszyć osę żeby ją przegonić z mieszkania i teraz mieszka tu na stałe. Naprawdę nie ma się czego obawiać.

zajęcia z native speakerem, okenglish, nauczyciel na motorze
Daniel to prawdziwy podróżnik. Uwielbia przygody. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, ale obecnie przebywa w Ameryce Południowej.

Czy Polacy brzmią dziwnie/śmiesznie kiedy mówią po polsku? Co myślisz o naszym poziomie angielskiego?

To zależy. Czasami świetną zabawą jest porównywanie akcentów u ludzi, którzy nie są native’ami tak, aby zgadnąć skąd może pochodzić ich pierwszy nauczyciel. Jeśli jednak potrafimy się dogadać, to nie ma znaczenia jak to robimy.

Czy według Ciebie native speaker powinien uczyć na wszystkich poziomach?

Niekoniecznie. Różni nauczyciele uczą na różne sposoby, tak samo jak różni uczniowie na różne sposoby się uczą. Każdy powinien robić tak, jak mu najbardziej pasuje!

Opowiedz trochę o sobie. Jakie masz doświadczenia w uczeniu online?

Jak dotąd bardzo cieszy mnie możliwość spotykania uczniów z całego świata. Mogę przejść z lekcji z japońską księgową podczas jej przerwy na lunch prosto na zajęcia z panią domu z Arabii Saudyjskiej, która za niedługo będzie kładła się spać. Uwielbiam tą elastyczność podczas rezerwowania zajęć, a praca z domu również dla mnie jest czymś nowym.

Kogo do tej pory uczyłeś?

Wcześniej spędziłem rok w Wietnamie ucząc w szkołach publicznych, przez trzy semestry uczyłem na dwóch różnych japońskich uniwersytetach i przez sześć tygodni prowadziłem intensywne kursy w różnych częściach Austrii. W nauczaniu zdalnym mam tylko kilkumiesięczne doświadczenie, ale szybko się uczę!

native speaker rzuca się do wody
Zajęcia z Danielem to skok na głęboką wodę, który na pewno Ci się opłaci.

Jaki jest według Ciebie najlepszy sposób, aby nauczyć się płynnie mówić po angielsku?

Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A potem ćwiczyć dalej. To znaczy rozmawiać z kimkolwiek się da, nawet ze sobą w lustrze. Czytanie wszystkiego co wpadnie Ci w ręce i zapisywanie wszystkiego czego się nauczyłeś!

Polacy odczuwają wewnętrzny strach przed rozmawianiem po angielsku z obcokrajowcem. Są nieśmiali i bardzo skrępowani. Co sądzisz o takim strachu? Jak ktoś, kto z nim zmaga się, może przełamać barierę?

To naturalne, że denerwujesz się za każdym razem, gdy spotykasz kogoś nowego, ale zapewniam, że nie gryzę! A nawet gdybym gryzł, to niewiele mogę zrobić po drugiej stronie kamerki. Wydaje mi się, że na tą chwilę słyszałem już każdy możliwy błąd jaki człowiek może popełnić mówiąc po angielsku więc nie musisz się martwić! Nie spiesz się, zrelaksuj się, a wszystko będzie dobrze, obiecuję! 🙂

Kiedy jest najlepszy czas żeby rozpocząć zajęcia z native speakerem?

W każdej chwili. Cały czas. Zawsze.

Podaj 3 główne powody, dla których powinno się nauczyć języka angielskiego.

Coraz więcej ludzi na całym świecie uczy się w tym samym czasie, a to oznacza, że będzie coraz więcej możliwości globalnie.
Znając język angielski masz szansę poznawać ludzi i miejsca „z pierwszej ręki” kiedy jesteś za granicą. Unikniesz też wszystkich pułapek turystycznych i pójdziesz tam, gdzie idą miejscowi.
Kojarzysz tą osobę w pracy czy szkole, z którą naprawdę chciałbyś porozmawiać, ale trochę się wstydzisz? Ona mówi po angielsku. Serio! Na takie tematy nie kłamię!

native speaker na motorze
Daniel jest przesympatyczną, pełną energii osobą, która sprawi, że w końcu angielski stanie się przyjemnością.

Twój ulubiony film albo serial.

Naga broń (seria), Menażeria, wszystkie filmy Marvela z Avengersami.

Ulubiona muzyka.

Rock! Zespoły takie jak: Rush, Alter Bridge, Steven Wilson, AC/DC i London Grammar.

Ulubiony sport.

Pływanie i wspinaczka. Ale raczej nie w tym samym czasie.

Ulubione państwo/miejsce, które odwiedziłeś.

Wietnam. Oni naprawdę są najwspanialszymi ludźmi na świecie. (Bez urazy!).

native speaker w górach
Poznaj Daniela osobiście. Dołącz do OK English!

Ulubione jedzenie.

Indyjskie curry, koreański grill, angielskie placki, steki argentyńskie albo japońskie sushi.

Co zobaczyć i zrobić w Wielkiej Brytanii? Co polecasz?

Byłem w wielu miejscach, ale Liverpool jest nadal moim ulubionym miastem na świecie. Tylko nie zapomnij zabrać parasola!

Chcesz uczyć się z Danem? Zapisz się na Bootcamp OK English!
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.