Jak co miesiąc podaję wam przydatne linki do stron, filmów i artykułów, które pomogą wam w nauce lub, które was zainspirują do dalszego studiowania języka angielskiego. Myśląc o rzeczach, które chcę wam polecić zawsze mam na uwadze ćwiczenie 4 aspektów: słuchania, czytania, pisania i mówienia. Dlaczego są one tak ważne i jak je można ćwiczyć pisałam już wcześniej.

W tym miesiącu mam dla was parę naprawdę fajnych rzeczy. Jestem ciekawa co was w tym miesiącu zainspirowało i czego używaliście do nauki.

Film

Dirty Dancing – nie zaskoczę was tutaj chyba. Wiecie dlaczego wybrałam ten film, a nie inny? Dlatego, że to klasyk, który zna każdy, w szczególności panie. Łatwiej jest zrozumieć film w wersji angielskiej, jeżeli się już go nieco zna. Dirty Dancing możesz oglądać zawsze i o każdej porze. To film lekki, łatwy i przyjemny, idealny na leniwe, niedzielne popołudnie. Teksty takie jak 'I carried a watermelon’, czy 'nobody puts Babe in the corner’ to utarte cytaty, które można używać dla żartu w konwersacjach. Pamiętaj, aby film oglądać bez napisów, lub z angielskimi napisami. Dirty Dancing może oglądać każdy, o każdym stopniu zaawansowania.

Serial

Orange Is The New Black – ten serial zaczęłam oglądać kiedy wyszedł już 3 sezon i nie mogłam się oderwać. Serial opowiada o więźniarkach więzienia stanowego i ma w sobie wszystko, aby widza zabawić, zaciekawić i nieco zszokować. Pierwsze serie skupiają się na białej bohaterce o nazwisku Pieper, która wydaje się nie będzie w stanie poradzić sobie z otaczającą ją rzeczywistością. Kolejne odcinki pokazują już nieco więcej historii innych więźniarek, przeplatając się z ich perypetiami wewnątrz więzienia. Serial jest naprawdę ciekawy i niezwykle dobrze napisany. Właśnie wyszła 5 seria, ale wszystkie wcześniejsze dostępne są oczywiście na Netflix.

YouTube

Elephant News – jeżeli mnie znasz to wiesz, że jestem zakochana w Tajlandii i, że bardzo często zwracam innym uwagę na sytuacje dzikich zwierząt, a w szczególności słoni w tym kraju. Mój artykuł w National Geographic o tych majestatycznych zwierzętach cieszy się niezwykłą popularnością. Dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że na YouTube powstał kanał poświęcony Elephant Nature Park, sanktuarium słoni na północy Tajlandii, gdzie bardzo miły starszy pan pokazuje nam życie w tymże miejscu. Większość video jest bardzo krótkich, ale są też i dłuższe filmiki, które można oglądać z napisami angielskimi. Kanał jest idealny dla początkujących.

Książka

The Handmaid’s Tale – ostatnio było o serialu, a dzisiaj powiem wam nieco o książce. W lipcu będzie ona tematem przewodnim Klubu Książki OK English. Mimo, że tematyka jest dość poważna, to książka napisana jest bardzo prostym językiem i do tego w czasie teraźniejszym, a więc nie będziesz miał problemów z dokładnym zrozumieniem wszystkiego. Obecnie książkę tę ciężko jest znaleźć w wersji angielskiej na polskim rynku. Ma ją oczywiście Ceneo , a za granicą  The Handmaid’s Tale (Contemporary Classics) dostaniesz na Amazonie. Myślę, że książka jest idealna dla osób na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, ale początkujący również powinni dać sobie radę.

Podcast

All Ears English – Wspaniałe podcasty, tworzone z poczuciem humoru. Każdy odcinek poświęcony jest innemu zagadnieniu z języka angielskiego. Naprawdę warto spróbować odsłuchać chociaż jeden, nawet jeżeli jesteś osobą początkującą.

Dear Sugar Radio – Jeden z moich ulubionych podcastów, którego słucham zawsze przed snem. Dear Sugar Radio to program prowadzony przez Cheryl Strayed (autorkę książki The Wild) oraz Steve’a Almond’a. Jest to coś w rodzaju poradnika dla osób, które zmagają się z otaczającą je rzeczywistością. Każdy odcinek ma inną tematykę i w każdym odczytywane są listy od słuchaczy z prośbą o pomoc. Cheryl i Steve z charakterystyczną dla nich sympatią, zrozumieniem i tolerancją odpowiadają na zadawane pytania. Podcast naprawdę przyjemnie się słucha i daje dużo do myślenia. Każdy poziom zaawansowania znajdzie tutaj coś dla siebie.

Strona internetowa

Seth Godin – ten pan to dość znana osobowość w świecie internetowego marketingu. Jego blog jest bardzo prosty, ale też bardzo ciekawy. Seth publikuje krótkie teksty codziennie i pisze o kreatywności, marketingu i pozyskiwaniu klientów. Jego język nie jest skomplikowany i jeżeli interesują cię media społecznościowe i biznes internetowy lub po prostu lubisz czytać o kreatywności, to blog Seth’a na pewno cię zaciekawi. Ze względu na bardzo krótkie treści blog jest idealny dla każdego.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.