Maj przeleciał mi jak z bicza strzelił. Wow! Już mamy połowę czerwca, a ja dopiero zabieram się do tego wpisu. No, ale co się odwlecze to nie uciecze.

Oto rzeczy, które w zeszłym miesiącu mnie zainteresowały, a które mogą pomóc ci w nauce angielskiego.

YouTube

Pick Up Limes – Vlog o zdrowym odżywianiu i diecie wegańskiej. Może brzmieć nieco hipstersko i nudno, ale tak nie jest. Prowadzi go bardzo sympatyczna dziewczyna, która nie tylko mówi wolno i wyraźnie, co czyni ten kanał bardzo przyjemnym, ale każdy filmik zrobiony jest profesjonalnie i jest miły dla oka. Vlogi są idealne dla każdego stopnia zaawansowania.

Serial

The Handmaid’s Tale – Wow! Ten serial robi wrażenie nie tylko ze względu na kolory i atmosferę, ale przede wszystkim ze względu na tematykę. Fabuła powieści osadzona jest w niedalekiej przyszłości w Republice Gileadzkiej – państwie powstałym na terenach obecnych Stanów Zjednoczonych. Stworzone przez rasistowsko-nacjonalistyczną organizację terrorystyczną o profilu religijnym – Bank Myśli Synów Jakuba, jest ideologiczną odpowiedzią na wszechogarniającą klęskę ekologiczną, bezpłodność oraz upadek społeczeństwa. Uwięzienie i zabicie prezydenta oraz rozwiązanie Kongresu doprowadziło do upadku legalnego rządu oraz zawieszenia konstytucji. Nowa władza szybko nabrała cech religijnie nastawionej dyktatury wojskowej i zaczęła przekształcać społeczeństwo według nowych zasad, opartych przede wszystkim na Starym Testamencie. (źródło: Wikipedia) Serial jest dla widzów powyżej 18-go roku życia i polecam go uczniom średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. 

Książka

The Casual Vacancy – Tę książkę czytaliśmy w zeszłym miesiącu w Klubie Książki OK! English. Wybrałam ją ze względu na to, że dużo się o niej mówi. Została ona bowiem napisana przez J.K. Rowling, autorkę Harry’ego Potter’a i jest to jej pierwsza powieść dla dorosłych. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Pagford i rozpoczyna od śmierci jednego z członków zarządu miasta. Jego miejsce należy niezwłocznie wypełnić. Zbliżające wybory stanowią doskonałe tło dla prywatnego życia mieszkańców Pagford, którzy tylko z pozoru wydają się spokojni i przyjaźni. Książka nie jest napisana łatwym językiem, dlatego polecam ją osobom zaawansowanym.

Podcast

Sleep Whispers – Ten podcast może wydawać ci się nieco dziwny. Jest to bowiem podcast szeptany. Stworzony on został dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem. Jako osoba, która należy właśnie do tej grupy ludzi, muszę ci powiedzieć, że w moim przypadku działa on cuda. Już po 15 minutach zasypiam i nawet nie wiem kiedy. Prowadzący każdy odcinek zaczyna od czytania komentarzy, które otrzymał od słuchaczy. Później przechodzi do cytatu, który zainspirował go w jakiś sposób i go interpretuje, a na koniec jest przeważnie coś bardzo, bardzo nudnego – jak na przykład spis nazwisk z książki telefonicznej, albo czytanie przepisów ze strony o gotowaniu. Przypominam, że wszystko odbywa się szeptem i jest na tyle relaksujące, że prawie każdemu pomoże zasnąć. Jeżeli więc szukasz sposobu na to, aby angielski słyszeć nawet przez sen, to ten podcast jest dla ciebie. Polecam go wszystkim, o każdym poziomie zaawansowania.

Instagram

Nice Try, Dad – Myślisz, że Instagram nie może uczyć angielskiego? Ha! I tu się mylisz! Nice Try, Dad to zbiór rzeczy, które dzisiaj młodzież nazywa ‘sucharami’, czyli żartami, które są tak złe, że aż śmieszne. Znajdziesz tutaj przede wszystkim żarty językowe typu ‘someone stole my mood ring. I don’t know how I feel about that’. Konto jest idealne dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.