Nasi Uczniowie są Bohaterami, bo w czasie lekcji przełamują bariery, walczą ze swoimi słabościami i strachem. Pokonują przeciwności losu, a często w rezultacie zmieniają także swoje życie na lepsze.

Dzisiaj przedstawiamy Ci historię Oli, która w OK English uczy się już ponad 2 lata. W tym czasie zrobiła niesamowite postępy. Jesteśmy z Oli bardzo dumni. Chcemy przedstawić Ci jej historię nauki angielskiego, aby i Ciebie zmotywować do pracy.

Przed OK English

Olę poznałam 2 lata temu. Wówczas miała za sobą pewne kursy i już nieco potrafiła. Miała pewien zasób słów, trochę gramatyki. Jej głównym wyzwaniem było mówienie i to, że strasznie bała się swoich błędów.

Za namową koleżanki zaczęłam uczyć się angielskiego w małej szkółce językowej. Na początku myślałam, że nauka języka polega na zapamiętywaniu jak największej ilości słówek, czytaniu, odpowiadaniu na pytania pod czytankami i wstawianiu odpowiednich słówek w odpowiednim czasie w odpowiednie miejsce. Tak właśnie uczyłam się kilka lat z różnymi wykładowcami. To była dla mnie droga przez mękę, ponieważ kręciłam się w kółko. Poziom angielskiego był ten sam.

Ola Markowska

Podczas nauki w OK English

Zaczęłyśmy pracę małymi krokami. Pracowałyśmy nad słownictwem i prostą gramatyką. Dużo czasu spędziłyśmy na nauce czasów i rozróżnianiu ich od siebie.
Ola na początku ciągle miała do siebie samej pretensje o swoje błędy, czego również z czasem się pozbyłyśmy.
Byłam świadkiem jak Ola powoli zaczyna to wszystko składać w całość. Zapomniała w większości o skrępowaniu i wstydzie i widać było, że czerpie przyjemność z lekcji.

Wtedy coś drgnęło w mojej edukacji. Joasia pracowała ze mną półtora roku. Lekcje były miłe, niestresujące, czasami śmieszne. Po każdej lekcji otrzymywałam podsumowanie moich postępów, które były motywujące do dalszej pracy.

Ola Markowska

Po ponad roku zaproponowałam Oli przejście do native speakera. Wiedziałam, że będzie to dla Oli szok i dość ciężka decyzja do podjęcia. Według mnie, Ola była gotowa na tę zmianę. Ona sama nie była przekonana, ale w końcu zgodziła się spróbować. W momencie pisania tego posta uczy się z Jaco z Południowej Afryki ponad 6 miesięcy.

Teraz, przez okres 6-ciu miesięcy mam lekcje ze świetnym nauczycielem pracującym w OK English – Jaco z Południowej Afryki. Jaco jest przesympatyczny, bardzo pomocny, a przy tym zabawny. Bardzo bałam się pierwszej lekcji z nim, kiedy Joasia oddała mnie w jego ręce. Stwierdzam jednak, że coraz więcej rozumiem, coraz więcej wiem i to jest dla mnie bardzo motywujące.

Ola Markowska

Cenne porady od Oli

Ola uczy się angielskiego dla przyjemności. Na dzień dzisiejszy nie jest on jej potrzebny do pracy, czy życia codziennego, ale robi to, bo lubi.
Jej determinacja, motywacja i organizacja jest dla nas wielką inspiracją. Oto jakie Ola ma porady dla Ciebie.

Fakt jest taki, że nie można sobie odpuścić nauki na dłużej. Największym problemem dla mnie w angielskim jest zadawanie pytań. To sprawia mi największy problem, ale muszę tu wspomnieć, że ja uczę się dla przyjemności, nie mam presji. Codziennie coś robię w mojej edukacji językowej (czytam, mówię sama do siebie jadąc samochodem, słucham podcastów na YouTube.
Są momenty, że tracę chęci, ale to przechodzi szybko. Prawdą jest, żeby nauczyć się języka obcego, nie powiem pewnie nic nowego, ale przede wszystkim musi być systematyczność, upór, plan działania, dobry nauczyciel, który pochwali i doda skrzydeł.
Moja rada – jeśli nie masz czasu na naukię, to nie zawracaj sobie i innym głowy. To jest proces długotrwały, który przyniesie efekty, potrzeba tylko cierpliwości. Jeśli chodzi o mnie, bywają takie dni, że moja motywacja zbliża się do zera, że już nigdy nie nauczę się tego języka, ale staram się cokolwiek robić np. czytać, czy słuchać podcastów, bo nie mam ochoty na rozmowę, czy opowiadanie. Uwierzcie mi, ten stan mija i dalej idę do przodu, bo jestem uparta.

Ola Markowska

Chcesz tak jak Ola przełamać bariery i zacząć mówić po angielsku? Zgłoś się do nas!
Nasze treningi angielskiej konwersacji są dopasowane do Ciebie, do tego, czego potrzebujesz i do Twojego poziomu.

Pomożemy Ci zmienić język na dobre.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.