Zakupiłam sobie Kindle Paperwhite. Tak szczęśliwa i zadowolona z zakupów już dawno nie byłam! Traktuję to jako moją małą inwestycję. Kiedy tylko Kindle przyszedł pocztą, od razu zabrałam się do czytania. Dlatego w tym miesiącu przeczytałam nieco więcej książek niż zwykle.

We wrześniu zagłębiłam się nieco w sprawy rozwojowo-biznesowe, ale także trafiłam na świetną książkę, która idealna jest dla uczniów średnio-zaawansowanych i dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z czytaniem po angielsku. Jak zawsze, na liście znajdziecie również książki dla początkujących. 

Zobacz inne artykuły o książkach w języku angielskim. 

Wszystkie poniższe linki są linkami afiliacyjnymi. 

Chcesz czytać po angielsku? Świetnie! Mam dla Ciebie listę prawie 30 książek, które pomogą Ci zacząć! Wpisz swój adres email, aby otrzymać listę książek!

* indicates required

Hi! Super, że chcesz czytać po angielsku! Jedyne co teraz musisz zrobić aby otrzymać listę książek, to zaznaczyć poniższe pole. That’s it!

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o polityce prywatności, odwiedź naszą stronę.

We use MailChimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to MailChimp for processing. Learn more about MailChimp’s privacy practices here.

Moje wybrane książki po angielsku z września 

The Thank you Economy – Gary Vaynerchuk 

Jeżeli lubicie książki o samorozwoju lub interesuje was produktywność, to na pewno słyszeliście o Garym. 

Gary jest znaną postacią w świecie internetu. Motywuje, namawia do tego, aby iść dalej i nie bać się wyzwań. Słynie z ciętego języka i świetnych pomysłów. Jest zwolennikiem ciężkiej i wytężonej pracy. O ile się z nim nie zgadzam w tej kwestii, to bardzo cenię sobie jego porady. 

Thank you Economy to książka nie tylko o tym dlaczego internet i social media grają tak ważną rolę w świecie biznesu, ale również o obsłudze klienta, jak rozwijać firmę opierając się na prawdziwych relacjach z ludźmi. 

Książka nie jest trudna, jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Polecam uczniom średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. 

Książkę znajdziecie na Ceneo.

The Icarus Deception – Seth Godin 

Seth Godin to kolejny autorytet jeżeli chodzi o biznes online, ale nie tylko. W swojej książce namawia do wyjścia ze strefy komfortu i przekonuje, że stary system opierający się na siedzeniu w jednej firmie i poddawaniu się ogólnym regułą, jest przedawniony. 

W swojej najodważniejszej jak dotąd książce, Seth pokazuje jak możemy przetrwać w ekonomii, która wynagradza kreatywność, a nie uległość. 

Ta książka podobała mi się mniej niż Thank you Economy. Wydaje mi się, że napisana jest monotonnym stylem i bardzo często powtarzają się te same myśli. Z drugiej jednak strony, jest to na pewno książka motywacyjna, idealna dla tych, którzy chcą się rozwijać. Ze względu na poziom trudności, polecam uczniom zaawansowanym. 

Książkę znajdziecie na Ceneo

The 100 – Kass Morgan 

Szukałam czegoś lekkiego, niezobowiązującego i znalazłam. Nie jestem wielką fanką science – fiction, ale ta książka przypadła mi do gustu.

300 lat temu bomba atomowa zmiata wszystko z powierzchni Ziemi. Tylko nielicznym udaje się wsiąść na specjalnie przygotowany statek. Od tego momentu ludzkość żyje w kosmosie. 

Po 300 latach setka młodych ludzi zostaje zesłana na Ziemię, żeby sprawdzić czy ludzkość może na nią bezpiecznie wrócić. W czasie misji śledzimy losy paru bohaterów. 

Książka wydaje mi się być przeznaczona dla nastolatków. Dużo w niej romansów między zesłańcami, ale sporo jest także wartkiej akcji. Język jest bardzo prosty i historię czyta się bardzo szybko. The 100 ma też parę innych części i jeżeli podobała Ci się pierwsza, to na pewno spodobają Ci się też inne. 

Książkę polecam uczniom na poziomie B2-C1. Znajdziecie ją na Ceneo

The Murderer’s Ape – Jakob Wegelius 

Sally Jones to nie tylko lojalna przyjaciółka, ale także bardzo niezwykła gorylica. W swoim przebraniu porusza się między ludźmi rozumiejąc każde słowo. 

Ona i Szef pracują na łodzi. Praca jest bardzo dobrze płatna, ale raz nie wszystko idzie zgodnie z planem i Szef zostaje oskarżony o morderstwo. Sally walczy o uniewinnienie Szefa i uratowanie jego dobrego imienia. 

Książka przeznaczona jest dla początkujących (poziom A2-B1). Dostaniecie ją w Waterstone’s

The Boy at the Back of the Class – Onjali Q. Rauf 

Opowiedziana z humorem historia małego chłopca skupia się na kryzysie imigracyjnym i na tym jak bardzo ważne w życiu są przyjaźń i dobro. 

Książka przeznaczona jest dla początkujących (poziom A2-B1). Dostaniecie ją w Waterstone’s

Jakie książki Cię interesują? Jakie kategorie chciałbyś wiedzieć w kolejnej liście? A może masz swoje rekomendacje? Zostaw komentarz!

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.