Międzynarodowe konferencje to doskonały sposób na nawiązanie nowych znajomości i rozwinięcie biznesu. Podczas takich eventów zgłębiasz wiedzę i podpatrujesz nowe trendy w swojej branży. Prelekcje i warsztaty mogą okazać się niezwykle przydatne, a sesje networkingowe pozwalają na znalezienie nowych, potencjalnych klientów lub na nawiązanie cennych współpracy.

Przygotowanie się do międzynarodowej konferencji jest niezwykle istotne, jeżeli swój biznes traktujesz poważanie i chcesz się rozwijać. Jeżeli przed Tobą pierwsze takie wydarzenie to możesz odczuwać pewien niepokój i być nieco zdenerwowany. Jestem pewna, że chcesz z konferencji wyciągnąć jak najwięcej, dużo się nauczyć i nawiązać znajomości. Aby zredukować nieco stres i wykorzystać wydarzenie na które się udajesz do maksimum, dobrze jest się odpowiednio przygotować.

Podczas mojego pobytu w Londynie i pracy w międzynarodowych korporacjach miałam okazję uczestniczyć, a także organizować podobne wydarzenia. Pozwoliło mi to dogłębnie zrozumieć znaczenie networkingu i konferencji.

W tym roku paru moich uczniów pierwszy raz miało okazję wybrać się za granicę, aby uczestniczyć w spotkaniach, a ja dzięki temu mogłam przygotować ich pod względem językowym i pomóc im pokonać bariery przed przeprowadzeniem konwersacji w języku angielskim. Była to dla mnie niesamowita okazja, aby zobaczyć jak mogę pomóc innym prowadzącym swoje biznesy w prawdziwych i ważnych dla nich sytuacjach życiowych.

Dlatego, korzystając z mojej wiedzy i doświadczenia, stworzyłam dla Ciebie poniższą listę, która mam nadzieję pomoże Ci w przygotowywaniach do międzynarodowej konferencji.

Jak przygotować się do wyjazdu na międzynarodową konferencję?

Aby dobrze przygotować się do konferencji za granicą musisz przede wszystkim skupić się nieco na planowaniu, ale także być elastycznym. Na początku możesz odczuwać lekkie skrępowanie, ale spróbuj się wyluzować i pamiętaj, że jesteś tam, aby poznawać ludzi i dobrze się bawić. A po całym wydarzeniu spędź nieco czasu na podsumowanie tego, czego nauczyłeś się w trakcie.

Sprawdź swoje nastawienie i energię

Przed wyjazdem upewnij się, że twoja lista zadań dotyczących pracy jest pusta. Dobrze jest pojechać na konferencję nie myśląc o tym, co jeszcze musisz zrobić po powrocie.

Skup się na pozytywnych stronach i pomyśl kogo będziesz miał szansę poznać i z kim nawiązać kontakty. Poczytaj nieco o konferencji. Znajdź nagrania z poprzednich lat, które pokazują pozytywne strony wydarzenia.

Twoje nastawienie spowoduje, że innym wydasz się osobą przyjazną i wartą spotkania. Uśmiechaj się, bądź uprzejmy i grzeczny, pokaż innym swoją radość z bycia na konferencji.

Ćwicz język

Jeżeli przygotowujesz się do międzynarodowej konferencji to na pewno warto skupić się na pracy nad językiem. Angielski to język międzynarodowy i nim możesz porozumieć się zawsze i wszędzie. Z pewnością także wszystkie warsztaty i prelekcje, w których będziesz uczestniczyć również będą w tym języku.

Znajdź materiały po angielsku z Twojej branży. Na YouTubie jest tysiące darmowych nagrań i filmików instruktażowych w języku angielskim. Dla mnie zawsze przydatne są prezentacje TEDex.

Jeżeli znasz zagraniczne publikacje z Twojej branży, również staraj się czytać ich artykuły i posty na Facebooku.

Na konferencję międzynarodową jedziesz przede wszystkim dlatego, aby nawiązać znajomości. Pomyśl więc o czym możesz rozmawiać z potencjalnymi nowymi kontaktami i jak zaczniesz konwersację. W takich wypadkach sprawdza się tzw. small talk lub chit chat, czyli lekka, niezobowiązująca rozmowa na neutralne tematy. Aby się dobrze przygotować do konwersacji, znajdź partnera, z którym będziesz mógł ćwiczyć język. Skup się przede wszystkim na słownictwie i wymowie. Konwersacja to podstawa i dzięki niej nabierzesz także większej pewności siebie w mówieniu.

Nie zapomnij, że obecnie oferuję 60-minutowe intensywne lekcje, jak i 45-minutowe lekcje konwersacji, które idealnie przygotują Cię na uczestnictwo w międzynarodowej konferencji.

Dokumenty, plan, sesje

Zaraz przed wyjazdem na konferencję za granicą zbierz wszystkie potrzebne dokumenty: potwierdzenia lotów, rezerwację hotelu. Upewnij się, że wiesz jak dojechać z lotniska do miasta i jak dojść z miejsca zakwaterowania na konferencję. Pomoże Ci w tym na pewno Google Maps.

Wydrukuj plan konferencji lub miej go zapisanego na telefonie. Na pewno nie chcesz spóźnić się na ważny wykład, czy warsztat.

Jakich ludzi chcesz poznać?

Dobrym pomysłem na przygotowanie się do międzynarodowej konferencji jest poczytanie nieco o ludziach, którzy będą w niej uczestniczyć, jak i o prelegentach. Zidentyfikuje osoby, które chcesz poznać. Przygotuj się do spotkania merytorycznie – zapoznaj się z ich działalnością, śledź ich w mediach społecznościowych i przeczytaj ich książki. Na pewno ułatwi Ci to rozpoczęcie z nimi rozmowy.

Wizytówki i Twój biznes

Weź ze sobą wszelkie materiały, które pomogą Ci w nawiązywaniu nowych kontaktów i rozpowszechnianiu wiedzy na temat Twojego biznesu. Obecnie na zachodzie coraz bardziej odchodzi się od wizytówek, ale jeżeli nadal ich używasz to na pewno warto je ze sobą wziąć.

Popracuj też nad odpowiedzią na pytanie 'czym się zajmujesz?’. Postaraj się, aby była ona krótka, zwięzła, ale także posiadała wszystkie najpotrzebniejsze informacje.

Media społecznościowe i Twój content marketing

Tematyka międzynarodowej konferencji powinna być związana z Twoim biznesem i wpasowywać się w Twój plan działania w mediach społecznościowych. Podczas eventu rób zdjęcia, nagrywaj filmiki i wstawiaj je wszędzie tam, gdzie masz największe zaangażowanie.

Na swojej stronie zaplanuj artykuły i posty na temat konferencji. Dodaj zdjęcia, które będę przedstawiać najciekawszych prelegentów i osoby, które poznałeś.

Dalszy plan

Po powrocie do domu, spędź chwilę na segregowaniu wizytówek i dodawaniu kontaktów. Nie bój się wysłać maili do tych, których poznałeś. Może dyskutowaliście na temat przyszłej współpracy lub może po prostu dobrze się wam rozmawiało? Zawsze warto podtrzymywać kontakty.

Okazja do spotykania ludzi z Twojej branży na konferencjach międzynarodowych za granicą to cenne doświadczenie. Przygotuj się, baw się dobrze i wykorzystaj tę okazję, aby wynieść ze spotkań jak najwięcej, zrobić dobre wrażenie, zgłębić znajomości i nawiązać nowe.

Jeżeli wybierasz się na konferencję międzynarodową i chcesz się do niej dobrze przygotować pod względem językowym, zobacz moją ofertę i skontaktuj się ze mną już dzisiaj. 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.