Beata zaczęła z nami naukę w 2020 roku. Na początku krępowała się mówić i nieco nieśmiało podchodziła do nauki. Dzisiaj Beata ma zajęcia z native speakerami, jej strach minął, a ona ciągle rozwija język.
Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tym jak szła jej nauka w ostatnich latach.

Beata o sobie:

Cześć! Nazywam się Beata i od kilku lat mieszka w Niemczech, obecnie w miejscowości Bielefeld. Żyje mi się tu bezpiecznie i przyjemnie. Na początku było ciężko pod każdym względem, włącznie z nieznajomością języka, ale nie cofnęłabym dnia ani godziny.
Na co dzień pracuję w małej firmie jako księgowa.

Beata Rużyła

Jak zaczęła się przygoda Beaty z angielskim?

Beata uczyła się angielskiego w szkole. Nie pamięta z tego okresu zbyt wiele. Pamięta natomiast przerabianie czasów i gramatyki.

Największe problemy sprawiało jej to, że miała barierę językową i bardzo bała się mówić. Dodatkowo, ponieważ biegle mówi po niemiecku, te dwa językie mieszały jej się i nakładały na siebie.

W 2020 roku Beata postanowiła podjąć decyzję o nauce angielskiego. Wcześniej nie do końca zdawała sobie sprawę z tego ile nauka nowego języka może dać i że jest to szansa na rozwój.

Nauka angielskiego w OK English

Swoją naukę w OK English Beata zaczęła z Asią, czyli z polską lektorką. Szybko okazało się, że pomimo niepewności i stresu, Beata daje sobie super radę w rozmowie.
Zaczęła więc zajęcia z Hanną, Trenerką z UK i także z Chasem, Trenerem z USA.

W OK English uczę się angielskiego od dwóch lat. Przede wszystkim, przestałam się wstydzić tego jak mówię. Muszę jeszcze się dużo nauczyć, ale dzięki OK English wiem, że dam radę.

Ucząc się kolejnego języka poszerzam horyzonty, spełniam marzenia i udowadniam sobie, że mogę więcej.

Beata Rużyła

Porady Beaty

Beata już zna jeden obcy język biegle. Niemieckiego nauczyła się po przyjeździe do Niemiec. Dokładnie wie jak to jest uczyć się od podstaw i odczuwać blokadę. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że nic tak nie daje satysfakcji jak wykorzystanie swoich możliwości i umiejętności w praktyce.

Nie bałam się mówić (po niemiecku). Najpierw opanowałam gramatykę, a później zaczęłam dużo mówić, nie obawiając się błędów. Czytałam książki na głos, żeby siebie słyszeć i móc poprawiać.
W nauce pomogli mi też moi przyjaciele. To oni poprawiali moje błędy, uczyli akcentować i wymawiać poprawnie słówka.
Największą satyskfacją było później usłyszeć – Beata, Twój niemiecki jest super. Tym bardziej, że oni nie znają polskiego i widzieli całą przemianę od początku. Szczerze wierzę, że z językiem angielskim będzie podobnie za jakiś czas.

Beata Rużyła

Beata poświęca bardzo dużo czasu na naukę języka. Oprócz uczęszczania na lekcje, robi dużo innych rzeczy, które rozwijają jej język.

Słucham podcastów, muzyki. Oglądam seriale i filmy po angielsku z napisami. Powtarzam notatki z zajęć. Staram się brać udział w wyzwaniach OK English. Raz w tygodniu mam zajęcia online. Po każdych zajęciach dostaję raport co robię dobrze, a do czego powinnam się przyłożyć bardziej. Poprzez tryb życia jaki prowadzę nie jestem osobą systematyczną, ale jak już znajdę czas to się przykładam.

Beata Rużyła

A co jeśli ktoś ciągle ma wymówki, że nie ma czasu, nie ma motywacji, czy że angielskiego nigdy się nie nauczy. Beata ma parę słów otuchy.

Każdemu z nas jest ciężko. Jednym nauka języka przychodzi łatwiej, innym ciężej, ale jeśli ktoś ma motywację, może osiągnąć wszystko. Nie można po chwili słabości się poddawać. Dodatkowy język poszerza horyzonty. Jeżeli ktoś tego raz doświadczy, to następnym razem jest łatwiej. Najgorzej zrobić pierwszy krok, później jest już z górki.

Beata Rużyła

Spełniaj marzenia, rozwijaj się, poszerzaj horyzonty. Zapisz się na lekcje angielskiej konwersacji z nativem w OK English. Kliknij tutaj i umów się na darmową konsultację.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.