Nowa pora roku to świetna okazja, aby poznać nowe słownictwo i wyrażenia. To także doskonała okazja do nauki. Dni są krótsze, na dworze jest szaro i buro. Nic tylko siedzieć w domu z nosem w książce. Jeżeli lubisz wzbogacać słownictwo to poniżej na pewno znajdziesz coś nowego dla siebie. A jeżeli znasz jeszcze więcej wyrażeń związanych z jesienią to daj znać w komentarzu!

[ninja_form id=6]

Angielskie słówka związane z jesienią

Autumn, Fall – oba oznaczają jesień. Autumn jest słowkiem brytyjskim, a Fall stosują Amerykanie. Pamiętaj, że pory roku w angielskim piszemy z dużej litery!

A pumpkin – dynia

A squirrel – wiewiórka

A chestnut – kasztan

A leaf – liść; pamiętaj, że liczba mnoga to leaves.

Fog – mgła

An umbrella – parasolka

Wellingtons (wellies) – gumowce

A coat – płaszcz

Angielskie idiomy związane z jesienią

Autumn years – stare lata, starość. Przykład: She spent her autumn years surrounded by her family.

An old chestnut – historia, która została opowiedziana bardzo wiele razy i przestała być interesująca. Przykład: 'Can I tell you a story when I was young?’ 'Oh no, not that old chestnut again!’

Turn over a new leaf – odnaleźć się, zacząć coś od nowa. Przykład: She has now learned her lesson and now has to turn over a new leaf.

To squirrel something away – schować coś na zapas. Przykład: Sarah squirreled away a lot of money when she was working in a restaurant.

Zobacz angielskie wyrażenia związane z wiosną i latem. 

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.