What’s on tv? – Co jest w telewizji?

Opis lekcji

Siedzicie razem z przyjacielem w domu i postanawiacie obejrzeć razem telewizję. Jak po angielsku zadecydujecie co obejrzeć? Co jeżeli Ty masz inne preferencje niż Twój znajomy i chcesz obejrzeć zupełnie inny program? Jak osiągnąć kompromis w takiej sytuacji?

Kolejna bardzo praktyczna lekcja, która pomoże Ci w rozmowie z innymi. Nauczysz się z niej jak powiedzieć który program lubisz i co chciałbyś obejrzeć, a także zobaczysz jak łatwo możesz coś zasugerować. Jest tutaj nieco gramatyki, słownictwa i sporo słuchania.

Zanim zaczniesz lekcję, zajrzyj do ściągawki po przydatne wyrażenia!

Efekty kształcenia

Na dzisiejszej lekcji:

  • Nauczysz się i powtórzysz słówka związane z programami w telewizji.
  • Powtórzysz gramatykę: czasy teraźniejsze i tworzenie zdań z like.
  • Wysłuchasz i nauczysz się dialogu dotyczącego oglądania telewizji.

Zanim przystąpisz do lekcji, upewnij się, że masz ze sobą ściągawkę i że powtórzyłeś słownictwo i gramatykę – wszystkie lekcje dostępne są w kursach gramatyka i słownictwo w Bibliotece OK English.

Chcesz pracować nad swoją znajomością języka angielskiego? Mam coś dla Ciebie!

Mam coś dla Ciebie! Zapraszam Cię do Biblioteki OK English, gdzie znajdziesz mini lekcje wideo, które zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci w samodzielnej nauce.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.