Talking about books – Rozmowa o książkach

Opis lekcji

Nie tylko dla moli książkowych! Jeżeli lubisz czytać, to na pewno ta lekcja jest dla Ciebie. Ale, jeżeli nie jesteś fanem literatury, to na pewno też się czegoś nauczysz. Zapraszam Cię na lekcję o czytaniu książek.

Książki to temat lekki, łatwy i przyjemny. Możemy wymienić się swoimi spostrzeżeniami lub polecić komuś coś dobrego do poczytania. Na pewno jest to temat, który ciągle przewija się w rozmowach. Zobacz jak możesz łatwo i krótko powiedzieć komuś co ostatnio czytałeś, oraz poinformować go o swojej opinii.

Zanim przystąpisz do lekcji upewnij się, że masz ze sobą ściągawkę.

Efekty kształcenia

Na dziesiejszej lekcji:

  • Przypomnisz sobie niektóre słowa związane z książkami i czytaniem książek.
  • Poznasz formy gramatyczne, które potrzebne Ci będą w dzieleniu się informacjami o ty, co czytasz lub przeczytałeś.
  • Wysłuchasz dialogów i nauczysz się prostej konwersacji.

Zanim przystąpisz do lekcji, upewnij się, że masz ze sobą ściągawkę, a także przerób lekcje o książkach w kategorii słownictwo, oraz gramatykę z zakresu Present Perfect i Present Continous.

Chcesz pracować nad swoją znajomością języka angielskiego? Mam coś dla Ciebie!

Mam coś dla Ciebie! Zapraszam Cię do Biblioteki OK English, gdzie znajdziesz mini lekcje wideo, które zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci w samodzielnej nauce.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.