Some, any, few, little – Nieco, trochę, żadnych

Opis lekcji

Na ostatnich dwóch lekcjach przerobiliśmy bardzo istotne dla gramatyki angielskiej rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, oraz pytania: how many? how much? Dzisiaj dowiesz się nieco więcej na ten temat.

Some oznacza trochę, any stosujemy w przeczeniach, few i little również oznaczają trochę. A jeżeli dodamy do tych dwóch ostatnich a, wyjdzie nam coś podobnego do 'mniej niż trochę’. Niby proste, prawda? Jednak istnieją sztywne reguły co do stosowania tych słów. Niektóre używamy w liczbie mnogiej, niektóre w pojedycznej, a jeszcze inne tylko z rzeczownikami policzalnymi. Chcesz nauczyć się tych reguł? Dzisiaj przerobisz właśnie to!

 

Efekty kształcenia

Na tej lekcji:

  • Dowiesz się jak stosujemy some i any.
  • Dowiesz się jak stosujemy few, a few, little i a little.
  • Rozwiążesz 2 quizy sprawdzające wiedzę.
    Zanim przystąpisz do lekcji, powtórz materiał z rzeczowników policzalnych i niepoliczalnych, oraz z pytań how much i how many. Lekcje te znajdziesz w kursie gramatyka w Bibliotece OK English.
Chcesz pracować nad swoją znajomością języka angielskiego? Mam coś dla Ciebie!

Mam coś dla Ciebie! Zapraszam Cię do Biblioteki OK English, gdzie znajdziesz mini lekcje wideo, które zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci w samodzielnej nauce.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.