At the doctor’s – Rozmowa u lekarza

Opis lekcji

Zdrowie jest najważniejsze i należy o nie dbać. Nawet jeżeli jesteś osobą sprawną i nie chorujesz zbyt często, może się zdarzyć, że nagle zajdzie potrzeba pójścia do lekarza podczas pobytu za granicą. Co wtedy? Czy odważysz się przeprowadzić konwersację o swoim zdrowiu po angielsku? Czy znasz podstawowe słownictwo i struktury zdaniowe? Dzisiaj nauczysz się dialogów, które ułatwią Ci to zadanie.

Lekcja zawiera słówka, ale przede wszystkim całe wyrażenia, które pojawić się mogą podczas wizyty u lekarza. Powtórzysz także gramatykę, która w takich sytuacjach jest niezwykle ważna.

Efekty kształcenia

  • Usłyszysz i poćwiczysz przykładowe dialogi z wizyty u lekarz
  • Dowiesz się jak powiedzieć, że nie czujesz się dobrze.
  • Nauczysz się mówić o tym co cię boli.

Zanim przystąpisz do lekcji powtórz czas Present Continues, Future Simple, a także słownictwo o częściach ciała i o chorobach i dolegliwościach. Lekcje dotyczące wszystkich tych zagadnień znajdziesz w Bibliotece OK English w kategoriach słownictwo i gramatyka.

Chcesz pracować nad swoją znajomością języka angielskiego? Mam coś dla Ciebie!

Mam coś dla Ciebie! Zapraszam Cię do Biblioteki OK English, gdzie znajdziesz mini lekcje wideo, które zostały zaprojektowane tak, aby pomóc Ci w samodzielnej nauce.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.