W dzisiejszych czasach, nauka języka angielskiego jest kluczowa dla rozwoju zawodowego. Świat jest pełen różnorodności i znajomość obcego języka stanowi podstawę dla rozwoju kariery. Dlatego też, warto zainwestować w szkolenia językowe dla pracowników, a w szczególności w kurs języka angielskiego.

Szefowie firm powinni zdać sobie sprawę, że inwestycja w szkolenia językowe przynosi wiele korzyści. Dzięki temu, pracownicy zyskują nowe umiejętności, które umożliwiają im lepszą komunikację z klientami, partnerami biznesowymi czy podwykonawcami z zagranicy. Z kolei dla pracodawcy, szkolenia językowe to inwestycja w przyszłość, ponieważ poziom znajomości języka wpływa na poziom zaangażowania pracownika.

Ostatnie badania Ipsos wykazują, że pracownicy najczęściej szukają w firmach nie tylko dobrej atmosfery, ale także dodatkowych korzyści, takich jak kursy języka angielskiego.

Jeśli prowadzisz firmę i chcesz oferować swojej kadrze lekcje angielskiego, ten artykuł przyda Ci się na początek i powie Ci jak znaleźć dobrą szkołę i zacząć kurs angielskiego dla pracowników.

W OKEnglish oferujemy zajęcia angielskiej konwersacji z native speakerem, które przełamują bariery i uczą mówić z pewnością siebie.
Sprawdź naszą ofertę dla firm, skontaktuj się z nami i zacznij zmieniać swoją firmę na DOBRE.

Jak zacząć szkolenia języka angielskiego w Twojej firmie?

Aby zacząć takie szkolenia w Twoim biznesie, warto przemyśleć dobrze decyzję, a także dowiedzieć się czego chcą Twoi pracownicy.

Zrozum potrzeby pracowników

Przed podjęciem decyzji o szkoleniach językowych, należy dokładnie zrozumieć potrzeby i oczekiwania pracowników. Czy to nauczanie języka biznesowego, czy też swobodna komunikacja w języku obcym – kluczem jest wybór odpowiedniego kursu, który pozwoli pracownikom na znaczne poszerzenie swoich umiejętności.
Możesz zapytać się swojej kadry o opinię podczas spotkania, wysłać email lub, jeśli prowadzisz dużą firmę, przeprowadzić ankietę.

Pytania, które warto zadać:

 • Czy chcesz uczyć się języka angielskiego?
 • Co najbardziej chcesz poprawić w swoim języku angielskim?
 • Jakiego typu lekcje chciałbyś mieć? (online, stacjonarne, tylko biznesowe, konwersacyjne)
 • Czy wolisz lekcje z nativem czy z polskim lektorem?

Ustal swój budżet

Warto wiedzieć ile chcesz wydać na lekcje angielskiego dla swojej firmy. Jest to istotna kwestia, gdyż obecnie na polskim rynku jest wiele szkół, oferujących różne ceny i różne pakiety.
Znajomość Twojego budżetu osczędzi Ci także czas przy negocjacjach. Pamiętaj także, że dobre lekcje kosztują, więc to także warto wziąć pod uwagę. Polecam wydanie minimum około 110 Złotych za godzinę lekcyjną.

Komu chcesz oferować zajęcia?

Kto w Twojej firmie otrzyma zajęcia? Czy cała kadra? Czy tylko kadra kierownicza? Czy może jeszcze ktoś inny? Podejmij decyzję i sprecyzuj liczbę pracowników.

Zrób dokładny research

Wyszukaj w internecie firmy, które oferują zajęcia angielskiego dla firm, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę. Na pewno zawsze pomaga zrobienie zestawienia w Excelu lub w innym dokumencie tak, aby wiedzieć która oferta jest najlepsza.

Porozmawiaj ze szkołą

Na tym etapie zidentyfikuj szkoły, które Cię interesują i spotkaj się z ich przedstawicielami. Tutaj ważne będzie, aby szkoły były profesjonalne. W późniejszym etapie nie chcesz przejmować się i załatwiać małych spraw. Oczekuj od szkoły, że ona zajmie się organizacją lekcji, a Tobie pozostaną tylko małe formalności.

Na co zwrócić uwagę:

 • Czy szkoła odpowiada na czas na Twoje pytania?
 • Czy reprezentant stawił się na czas?
 • Czy wszystkie procedury są jasne?
 • Czy jest umowa, którą można przejrzeć wcześniej?
 • Czy wiesz kto i jak będzie uczył Twoich pracowników?

Wybierz szkołę

Podjemij decyzję. Zleć szkole organizację zajęć. Opłać lekcje i poinformuj swoich pracowników.

W OKEnglish ten etap przebiega następująco w przypadku więszej liczby osób:

 • Otrzymujesz od nas fakturę
 • Informujesz nas o liczbie pracowników
 • Podajesz nam dane kontatkowe do osób, które będą się z nami uczyć
 • Wysyłamy im ankietę z pytaniami o ich poziom, wymagania, oraz godziny, w jakich są dostępni
 • Dopasowujemy pracowników do nauczycieli, wysyłamy im system do bukowania zajęć
 • Twoi pracownicy mogą zacząć zajęcia.

Rozpoczęcie lekcji angielskiego dla pracowników w firmie jest procesem, który nie jest skomplikowany. Można w prosty i szybki sposób podjąć decyzję, która na pewno przyniesie Twojej firmie o wiele większe korzyści. Twoja kadra na pewno będzie wdzięczna za taką możliwość rozwoju, a dzięki nowym umiejętnościom będzie mogła efektwyniej i bardziej produktywnie pracować na wasz sukces.

Jeśli poszukujesz lekcji angielskiego online dla firm, to polecam Ci OKEnglish, gdzie uczymy mówić po angielsku płynnie i z pewnością siebie. Wypełnij formularz kontaktowy, aby otrzymać ofertę dla swojej firmy.

Zamów konsultację

Podaj preferowany dzień oraz godzinę. Otrzymasz od nas potwierdzenie. Konsultacja pomaga nam dobrać odpowiedni trening do Twoich potrzeb.